RMF FM o dodatkach dla funkcjonariuszy: Od 3 do 9 tys. zł. Policja: Najlepsi dostają najwięcej

Nawet do 9 tys. zł - tyle według nieoficjalnych ustaleń RMF FM może wynieść wysokość dodatku motywacyjnego, który w najbliższych dniach ma trafić do policjantów z garnizonu warszawskiego. Komenda Stołeczna Policji w rozmowie z Gazeta.pl do pytań o konkretne kwoty się nie odniosła. Rzecznik KSP podkreślił za to, że dodatek "jest przyznawany w szczególności za duże zaangażowanie w pracę, efektywną realizację zadań oraz wysoką jakość wykonywanej pracy".

Radio RMF FM podało we wtorek, że w najbliższych dniach funkcjonariuszom policji z garnizonu warszawskiego zostaną wypłacone specjalne dodatki motywacyjne, wynoszące od 3 do 9 tys. zł.

Z ustaleń RMF FM wynika, że dodatków nie otrzymają ci policjanci, którzy byli we wrześniu na zwolnieniach lekarskich lub byli wtedy na urlopie. Oznacza to, że dodatki mogą ominąć funkcjonariuszy biorących udział w jesiennym tzw. Wielkim Proteście Mundurowych.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Rozmówcy radia wskazują, że wypłacane w tym roku funkcjonariuszom dodatki są dziesięciokrotnie wyższe niż te, które otrzymywali policjanci w poprzednich latach.

Zobacz wideo Zobacz także: Tomaszów Lubelski. Potrącił kobietę na przejściu. Prawo jazdy posiadał dopiero od trzech dni

Rzecznik: Im wyższa jakość pracy, tym wyższy dodatek

"Dodatek ten ma charakter uznaniowy i jest przyznawany w szczególności za duże zaangażowanie w pracę, efektywną realizację zadań oraz wysoką jakość wykonywanej pracy. Oznacza to, ze wysokość dodatków, nie premii, uzależniona jest od poziomu pracy i to stanowi kryterium oceny" - przekazał portalowi Gazeta.pl nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

Podkreślił, że "im wyższa jakość realizacji zadań, tym wyższy dodatek".

"Jestem przekonany, że każdy pracodawca postępuje w ten sam sposób, nie ma znaczenia, czy mówimy o Policji, czy prywatnym przedsiębiorstwie. Najlepsi dostają najwięcej" - dodał nadkom. Sylwester Marczak.

Zapytaliśmy rzecznika KSP w SMS-ie także o to, czy kwoty dodatków rzeczywiście wyniosą od 3 do 9 tys. zł, czy są one wyższe niż w poprzednich latach i czy rzeczywiście ominą tych policjantów, którzy w ramach protestów brali np. zwolnienia lekarskie. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Stołeczny garnizon obejmuje funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji, warszawskich komend rejonowych, policjantów ze Starych Babic, Grodziska Mazowieckiego, Legionowa, Mińska Mazowieckiego, Nowego Dworu Mazowieckiego, Otwocka, Piaseczna, Pruszkowa i Wołomina.

Więcej o: