Lewandowski za Messim. Politycy są zgodni: "Polak zasłużył na wygraną". Gratulacje od Gowina

Robert Lewandowski nie sięgnął po Złotą Piłkę. Zajął drugie miejsce, za Lionelem Messim, który zdobył siódmą statuetkę w karierze. Poniedziałkowy werdykt komentują politycy. "Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii. Ale najlepszym piłkarzem ostatniego sezonu (a ściślej: ostatnich dwóch sezonów) jest Robert Lewandowski" - pisze na Twitterze Jarosław Gowin.

Leo Messi po raz siódmy w karierze został zwycięzcą Złotej Piłki - w plebiscycie "France Football" okazał się lepszy od Roberta Lewandowskiego. Zawodnik PSG uzyskał aż 613 głosów, o ponad 30 więcej od Polaka.

Więcej najnowszych informacji o gali Złotej Piłki przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki i został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w tym zestawieniu. Odebrał także nagrodę dla najlepszego napastnika. Poniedziałkowe wydarzenie komentują polscy politycy, którzy gratulują Lewandowskiemu wygranej.

Zobacz wideo ZŁOTA PIŁKA 2021. LEWANDOWSKI VS. MESSI. ZNAMY ZWYCIĘZCĘ [SEKCJA PIŁKARSKA #101]

Politycy zgodni. Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę

Tym razem politycy PiS i opozycji są wyjątkowo zgodni, że to Polak bardziej niż Leo Messi zasłużył na Złotą Piłkę. Gratulacje kapitanowi polskiej reprezentacji złożyli m.in. minister sportu Kamil Bortniczuk, europosłowie Jerzy Buzek i Janusz Lewandowski. Wpis na Twitterze zamieścił także Jarosław Gowin, a także szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lionel Messi przemawia do Roberta Lewandowskiego na gali Złotej PiłkiMessi odbiera Złotą Piłkę i zaczyna mówić do Lewandowskiego. "Wszyscy wiemy"

"Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii. Ale najlepszym piłkarzem ostatniego sezonu (a ściślej: ostatnich dwóch sezonów) jest Robert Lewandowski" - pisze Jarosław Gowin.

"Ogromne gratulacje dla Roberta Lewandowskiego za zdobycie 2. Miejsca w plebiscycie #BalondeOro. To historyczne osiągniecie, ale wierzymy, że za rok będzie jeszcze lepiej!" - dodaje minister sportu Kamil Bortniczuk.

"Wielka gala Złotej Piłki w Paryżu i wielka duma. W finale Messi i Lewandowski. Messi oddaje hołd Robertowi - powinien wygrać Złotą Piłkę 2020. Przeszkodziła pandemia!" - uważa europarlamentarzysta Janusz Lewandowski.

"Doceniam Messiego. Jest Bogiem footballu. Ale ta nagroda powinna trafić do Lewego. To był jego rok. Bardzo zła decyzja" - pisze poseł Arkadiusz Marycha.

"Panie Robercie, chapeau bas!" - gratuluje w mediach społecznościowych Jerzy Buzek.

"Dla nas i tak najlepszy! Gratulacje Robert. Duma" - pisze lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Robert Lewandowski podczas gali Złotej PiłkiLewandowski się wygadał? Wymowne słowa. "Nie ma i nie będzie"

"Jak zawsze! Piłka jest totalnie skorumpowana!" - kontruje Janusz Palikot.

Do chwili publikacji tekstu w mediach społecznościowych nie pojawiły się gratulacje od prezydenta i premiera

Szczegółowe wyniki plebiscytu znajdziesz tutaj.

Więcej o: