Gdynia. Ruszyła ewakuacja mieszkańców. Przyczyną niewybuch z II wojny światowej

Podczas prac remontowych Ostrogi Pilotowej przy Kapitanacie Portu Gdynia został znaleziony ładunek wybuchowy. Akcja jego neutralizacji planowana jest na poniedziałek 29 listopada. Zajmie się tym Marynarka Wojenna.
Zobacz wideo Kim są uchodźcy i czym różnią się od migrantów?

"25 listopada patrol saperski przy nabrzeżu portowym w Gdyni odkrył niezidentyfikowany obiekt podwodny. Po analizie potwierdzono, że badane znalezisko to niewybuch, który prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej" - poinformowali dziennikarze z portalu gdynia.pl.

Akcja neutralizacji wybuchu rozpocznie się w poniedziałek (29.11) między godziną 7:30 a 9:30. Saperzy zdecydowali, że na jej czas ewakuowane zostanie pobliskie Muzeum Emigracji i budynek kapitanatu portu. Wyłączone z użytkowania będzie również Nabrzeże Francuskie. Teren zabezpieczą funkcjonariusze policji. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Niewybuch z II wojny światowej. To nie jest pierwszy taki przypadek

Jak informuje portal gdynia.pl, to nie jest pierwszy przypadek, kiedy na terenie miasta został odkryty niewypał, pochodzący z czasów II wojny światowej. Mimo że są one regularnie usuwane i neutralizowane przez żołnierzy Marynarki Wojennej, to nadal niektóre z nich nadal można znaleźć w wodach zatoki. Saperzy podkreślają, że ważna jest szybka reakcja. W przypadku znalezienia niewybuchu trzeba natychmiast powiadomić odpowiednie służby.

Więcej o: