Autostrada A1. Śmiertelny wypadek pod Częstochową. Znaczące utrudnienia w ruchu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o utrudnieniach w ruchu na autostradzie A1. Jezdnia w kierunku Łodzi została zablokowana ze względu na śmiertelny wypadek między węzłami Woźniki i Częstochowa Południe.

Z informacji znajdujących się na stronie internetowej GDDKiA wynika, że do wypadku doszło przed godziną 3 rano. Według Onetu między węzłami Woźniki i Częstochowa Południe samochód uderzył w bariery. W wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba.

Więcej informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Autostrada A1. Śmiertelny wypadek i zablokowana droga. GDDKiA kieruje na objazd

GDDKiA podaje, że zablokowana została jezdnia w kierunku Łodzi. Kierowcy jadący autostradą A1 powinni kierować się na objazd trasą węzeł Woźniki - DW 789 - DK91. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin. 

Zobacz wideo Śląska autostrada. Z dachu osobówki spadał śnieg. Kierowca był zaskoczony mandatem

Pogoda. Uwaga na oblodzone drogi! IMGW wydał alerty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe I stopnia przed oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu. Na śliską nawierzchnię dróg powinni uważać przede wszystkim kierowcy podróżujący przez województwa warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, łódzkie, śląskie, małopolskie oraz przez południową część województwa podkarpackiego.

"Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C" - czytamy w komunikacie IMGW.

Więcej o: