Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami śniegu i gołoledzią. Biały będzie też poniedziałek

Dla wielu mieszkańców Polski niedziela może okazać się prawdziwie śnieżna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali szereg ostrzeżeń przed intensywnymi opadami śniegu, ale także przed marznącym deszczem.
Zobacz wideo Pancerne Leopardy skaczące w śniegu

Niedziela 28 listopada może namieszać w pogodzie. Wartości na termometrach będą nieznacznie przekraczać zero stopni, ale co istotniejsze - aura w końcu może zrobić się prawdziwie zimowa.

Pogoda na niedzielę. Kilka stopni na plusie i duże zachmurzenie

W niedzielę na termometrach w całej Polsce zobaczymy od zera do ośmiu stopni Celsjusza. Najchłodniej zapowiada się w środkowej Polsce - w Łodzi zaledwie zero stopni. Najcieplej będzie natomiast w Rzeszowie, gdzie synoptycy prognozują nawet osiem stopni więcej. Średnio w kraju będą utrzymywać się jednak kilkustopniowe wartości - od dwóch do pięciu stopni. Do tego towarzyszyć nam będzie bardzo duże zachmurzenie.

Więcej na temat aktualnej pogody przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ostrzeżenia IMGW. W Polsce może intensywnie padać śnieg i marznący deszcz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował na niedzielę ostrzeżenia meteorologiczne dla kilku województw. Niebezpiecznie będzie przede wszystkim na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Wielkopolsce i w Ziemi Łódzkiej - w tych regionach wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów śniegu lub marznących opadów deszczu, powodujących gołoledź. Najwięcej śniegu - miejscami nawet do 15 cm - spaść może w powiecie kłodzkim, prudnickim, nyskim, ząbkowickim i głubczyckim. 

Ale wiele wskazuje na to, że na tym się nie skończy. Z prognozy zagrożeń meteorologicznych IMGW wynika, że w najbliższym czasie możemy liczyć na intensywne opady śniegu. Biało może zrobić się szczególnie w poniedziałek.

Więcej o: