Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami śniegu i gołoledzią. Biały będzie też poniedziałek

Dla wielu mieszkańców Polski niedziela może okazać się prawdziwie śnieżna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali szereg ostrzeżeń przed intensywnymi opadami śniegu, ale także przed marznącym deszczem.
Zobacz wideo Pancerne Leopardy skaczące w śniegu

Niedziela 28 listopada może namieszać w pogodzie. Wartości na termometrach będą nieznacznie przekraczać zero stopni, ale co istotniejsze - aura w końcu może zrobić się prawdziwie zimowa.

Gigantyczne dynie z Istoku na PodlasiuDynia gigant z podlasia. Z 605-kilogramowej "Barbary" zupy nie będzie

Pogoda na niedzielę. Kilka stopni na plusie i duże zachmurzenie

W niedzielę na termometrach w całej Polsce zobaczymy od zera do ośmiu stopni Celsjusza. Najchłodniej zapowiada się w środkowej Polsce - w Łodzi zaledwie zero stopni. Najcieplej będzie natomiast w Rzeszowie, gdzie synoptycy prognozują nawet osiem stopni więcej. Średnio w kraju będą utrzymywać się jednak kilkustopniowe wartości - od dwóch do pięciu stopni. Do tego towarzyszyć nam będzie bardzo duże zachmurzenie.

Więcej na temat aktualnej pogody przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdjęcie ilustracyjneNiedziele handlowe 2021. Czy 28 listopada zrobimy zakupy?

Ostrzeżenia IMGW. W Polsce może intensywnie padać śnieg i marznący deszcz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował na niedzielę ostrzeżenia meteorologiczne dla kilku województw. Niebezpiecznie będzie przede wszystkim na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Wielkopolsce i w Ziemi Łódzkiej - w tych regionach wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów śniegu lub marznących opadów deszczu, powodujących gołoledź. Najwięcej śniegu - miejscami nawet do 15 cm - spaść może w powiecie kłodzkim, prudnickim, nyskim, ząbkowickim i głubczyckim. 

Ale wiele wskazuje na to, że na tym się nie skończy. Z prognozy zagrożeń meteorologicznych IMGW wynika, że w najbliższym czasie możemy liczyć na intensywne opady śniegu. Biało może zrobić się szczególnie w poniedziałek.

Więcej o: