Niedziele handlowe 2021. Czy 28 listopada zrobimy zakupy? Które sklepy będą otwarte? [LISTA]

W kalendarzu niedziel handlowych znajdują się jeszcze dwie niedziele handlowe w tym roku. Czy 28 listopada przypada niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy tego dnia? Podpowiadamy.

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od 2018 roku i został wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na początku niehandlowa była tylko jedna niedziela w miesiącu. Z kolei w 2021 roku w kalendarzu niedziel handlowych znalazło się tylko siedem niedziel, kiedy można zrobić większe zakupy.

Zobacz wideo Zakupy w 100 sekund? Blicharski: Wiele firm chce wydłużać ten czas, my staramy się go ograniczyć

Niedziele handlowe 2021. Czy 28 listopada zrobimy zakupy?

28 listopada to niedziela niehandlowa. Przypominamy, że do końca roku zostały tylko dwie niedziele, kiedy będzie można zrobić zakupy w galeriach i centrach handlowych - obie wypadają w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia. W przyszłym miesiącu sklepy otwarte będą 12 i 19 grudnia.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Miasto z piernika w Kolejkowie we WrocławiuWrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Zakaz handlu w niedzielę. Gdzie można zrobić zakupy w niedzielę niehandlową?

Zakaz handlu w niedzielę zakłada jednak kilka wyjątków. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być m.in.: apteki, stacje benzynowe, kwiaciarnie czy sklepy prowadzone przez właściciela. Kolejnym z wyjątków są sklepy o statusie placówki pocztowej, co wykorzystują duże sieci. Luka jest wykorzystywana przez m.in.: Biedronkę, Lidl, Kaufland czy Carrefour, które nawiązały umowy z firmami kurierskimi i umożliwiły odbiór paczek w swoich sklepach.

Zgodnie z dopracowanymi przepisami w kolejne niedziele otwarte będą mogły być wyłącznie te sklepy o statusie placówki pocztowej, które wykażą, że co najmniej 40 proc. ich dochodów pochodzi z tej działalności. Ustawa została już przyjęta, a w życie wejdzie od początku lutego 2022 roku.

Makijaż, który odmłodzi optycznie nawet o 10 latTrendy w makijażu, które są już niemodne. Malując się tak, dodasz sobie 10 lat

Kalendarz niedziel handlowych na 2022 rok przedstawia się następująco:

  • 30 stycznia,
  • 10 kwietnia,
  • 24 kwietnia,
  • 26 czerwca,
  • 28 sierpnia,
  • 11 grudnia,
  • 18 grudnia.
Więcej o: