Wielkopolska. Białe daniele sfotografowane w lasach czerniejewskich [WIDEO]

"Ten niezwykle rzadki okaz jest widywany od jakiegoś czasu terenie Nadleśnictwa Czerniejewo" - poinformował portal miejski Wrześni. Biały daniel został uchwycony w lesie przez fotopułapkę. Co ciekawe, obserwatorzy przyrody uwiecznili także jego towarzyszkę - białą łanię.

Nagrania białych danieli opublikował na swojej stronie portal miejski - Września. Te niezwykle rzadkie i bardzo zjawiskowe zwierzęta można zaobserwować m.in. na terenie lasów czerniejewskich (woj. wielkopolskie). 

Zobacz wideo Gdańska straż miejska pomogła kaczej rodzinie przedostać się z Dworu Artusa do Motławy

Nadleśnictwo Czerniejewo. Nagrania białych danieli 

"Biały rogacz śmigający między drzewami często widywany jest w okolicach Nowego Folwarku albo między Wrześnią a Czerniejewem" - przekazał portal. Niesamowitymi filmami, na których widać białe daniele podzielił się z internautami Kuba Skowroński. Na swoim kanale w serwisie YouTube udostępnia nagrania uchwyconych przez niego mieszkańców lasu. Jak informuje, ujęcia wykonywane są za pomocą fotopułapki HC-300M.

Więcej wiadomości na temat rzadkich okazów zwierząt znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Na poniższym, 30-sekundowym nagraniu widać niezwykłe ujęcie białego byka (samiec jelenia). 

 

Portal informacyjny Września opublikował jeszcze jedno nagranie, na którym obserwatorzy przyrody uwiecznili także towarzyszącą danielowi białą łanie. 

 

Białe daniele - te niezwykłe okazy coraz częściej udaje się zaobserwować w polskich lasach

O rzadkim widoku białego daniela poinformował także w październiku portal olesnica24.com. Zauważył go wówczas podleśniczy Tobiasz Ostój na terenie oleśnickiego lasu

Z kolei w grudniu ubiegłego roku, Lasy Państwowe opublikowały zdjęcie białej sarny zaobserwowanej na terenie Nadleśnictwa Giżycko. "Na terenie Nadleśnictwa Giżycko żyje około 200 saren. Prawdziwą sensacją jest zaobserwowanie wśród nich, jednej koloru białego. W naszym kraju taki nietypowy osobnik rodzi się raz na kilka lat, a samo odnalezienie takiej sarny jest nie lada sztuką" - poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstok na Facebooku. Dodała również, że "u ssaków jeleniowatych żyjących w naszym kraju albinizm występuje niezmiernie rzadko i zazwyczaj spotykany jest prawie wyłącznie u danieli."

Więcej o: