Niedziele handlowe 2021. Gdzie będziemy mogli zrobić zakupy 28 listopada?

Przed nami jeszcze dwie niedziele handlowe w 2021 roku. Czy 28 listopada wypada jedna z nich? Gdzie będziemy mogli zrobić zakupy tego dnia? Przypominamy harmonogram niedziel handlowych.

Zakaz handlu w niedzielę wprowadzony został w 2018 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na początku niehandlowa była tylko jedna niedziela w miesiącu. Przepisy jednak z czasem sukcesywnie zaostrzano. Kulminacyjnym punktem jest prawo, które obowiązuje obecnie. W kalendarzu na 2021 rok znalazło się siedem niedziel handlowych

Zobacz wideo Zakupy w 100 sekund? Blicharski: Wiele firm chce wydłużać ten czas, my staramy się go ograniczyć

Niedziele handlowe 2021. Czy 28 listopada wypada jedna z nich? 

28 listopada to niedziela niehandlowa. Przed nami już tylko dwie niedziele, kiedy zakupy będzie można zrobić w galeriach i centrach handlowych - obie wypadają w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia. W przyszłym miesiącu sklepy otwarte będą: 

  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwszy Airbus S340 wylądował na AntarktydzieWielki Airbus A340 pierwszy raz w historii na Antarktydzie

Zakaz handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy 

Zakaz handlu w niedzielę - jak wiadomo - zakłada kilka wyjątków. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być m.in.: apteki, stacje benzynowe, kwiaciarnie czy sklepy prowadzone przez właściciela. Kolejnym z wyjątków są sklepy o statusie placówki pocztowej, co skrzętnie wykorzystują duże sieci. Luka jest wykorzystywana przez m.in.: Biedronkę, Lidl, Kaufland czy Carrefour, które nawiązały umowy z firmami kurierskimi i umożliwiły odbiór paczek w swoich sklepach. 

Wywołująca kontrowersje luka prawna została załatana. Zgodnie z dopracowanymi przepisami w niedzielę otwarte będą mogły być jedynie te sklepy o statusie placówki pocztowej, które wykażą, że co najmniej 40 proc. ich dochodów pochodzi z tej działalności. Ustawa została już przyjęta, a w życie wejdzie od początku lutego. 

Ksiądz - zdjęcie ilustracyjneJak będzie wyglądała najbliższa kolęda? Pierwsze wytyczne

Niedziele handlowe 2022 [KALENDARZ] 

Znamy już również daty niedziel handlowych, które będą obowiązywać w 2022 roku. Zakupy w galeriach i centrach handlowych będzie można zrobić: 

  • 30 stycznia,
  • 10 kwietnia,
  • 24 kwietnia,
  • 26 czerwca,
  • 28 sierpnia,
  • 11 grudnia,
  • 18 grudnia.
Więcej o: