Pogoda na koniec listopada. Za kilka dni uderzenie śnieżyc. Są pierwsze ostrzeżenia IMGW

Koniec listopada zaskoczy nas swoją dynamiczną pogodą. W weekend pogoda zacznie się zmieniać i dla niektórych może być uciążliwa. Oznacza to, że trzeba być przygotowanym na ulewy, śnieżyce, ale też silne porywy wiatru. Jak przedstawia się pogoda na ostatnie dni listopada? Odpowiadamy.

Jak będą wyglądać ostatnie dni listopada w Polsce? "Uwaga, warunki na drogach mogą być trudne, będzie ślisko" - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda na ostatnie dni listopada. W weekend intensywne opady śniegu

W czwartek 25 listopada w całej Polsce nie należy spodziewać się opadów deszczu. W piątek lokalnie pojawią się jednak opady, a nawet deszcz ze śniegiem i śnieg. "Około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego" - zapowiada IMGW, które zresztą w prognozach zagrożeń meteorologicznych przestrzega przed intensywnymi opadami śniegu czy oblodzeniem w najbliższe dni.

W sobotę deszczu spodziewać się mogą jedynie mieszkańcy nadmorskich regionów kraju. Temperatura na termometrach nie przekroczy raczej 10 stopni - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Opady śniegu w nocy będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim, nad Ziemię Świętokrzyską, częściowo Lubelszczyznę, Mazowsze oraz woj. łódzkie po Podlasie. Będzie też znacznie chłodniej. Temperatura minimalna osiągać będzie od -2 do 2 stopni, a temperatura maksymalna od 0 do 2 stopni. Jednak mieszkańcy wschodniej Polski mogą spodziewać się, że w niedzielę termometry wskażą u nich aż 6 stopni.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na koniec listopada. Śnieg zostanie na dłużej

Poniedziałek 29 listopada będzie bardzo pochmurnym dniem. W centrum kraju, ale też na północy i zachodzie spadnie śnieg. Maksymalna temperatura tego dnia osiągnie do 4 stopni na Podkarpaciu. Wiatr będzie wiał umiarkowanie, lokalnie będą to jednak silne porywy do 60 km/h.

We wtorek synoptycy zapowiadają zachmurzenie, jednak na wschodzie i południu kraju będzie się przejaśniać. Opady deszczu prognozowane są w Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Bydgoszczy i Szczecinie.

Więcej o: