Dolnośląskie. Policja odnalazła skradzionego w Niemczech kampera o wartości 230 tys. złotych

Policjanci na jednej z posesji w gminie Bierutów (woj. dolnośląskie) odnaleźli skradzionego w Niemczech kampera. Wartość pojazdu oszacowano na ok. 230 tys. złotych. W sprawie zatrzymano trzy osoby.

Funkcjonariusze policji z Bierutowa w trakcie czynności służbowych ustalili, że na terenie posesji w gminie Bierutów znajduję się kamper skradziony z terenu Niemiec - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy. Okazuje się jednak, że w województwie lubuskim, także w tym miesiącu, znaleziono także inny tego typu pojazd, również skradziony w Niemczech.

Zobacz wideo Śląscy policjanci zatrzymali oszustów podatkowych. Państwo straciło przez nich 24,5 mln zł

Skradziony z Niemiec kamper odnaleziony przez policję. Znajdował się w woj. dolnośląskim

Bierutowscy funkcjonariusze policji w trakcie wykonywanych przez siebie czynności służbowych ustalili, że na terenie posesji w gminie Bierutów znajduję się skradziony z Niemiec pojazd typu kamper. Udali się więc w miejsce, gdzie miał znajdować się pojazd. Zastali tam kampera, który wcześniej został pozbawiony tablic rejestracyjnych.

Parada stanowiła element obchodów, których celem było uhonorowanie żołnierzy niemieckich pełniących w przeszłości służbę w AfganistanieMarsz żołnierzy z pochodniami przed Reichstagiem. Polski MSZ reaguje [ZDJĘCIA]

Policjanci sprawdzili jednak auto w systemie policyjnym, po czym okazało się, że jest to poszukiwany kamper, który został skradziony z Niemiec. Na terenie posesji znajdowały się trzy osoby, które zostały zatrzymane w związku z kradzieżą auta. "Ustalono również, że wartość skradzionego pojazdu to 230 tysięcy złotych. Pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym" - poinformowali policjanci, dodając, że nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Lubelskie. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd skradziony z Niemiec

Tymczasem Polska Agencja Prasowa informowała niedawno o podobnym zatrzymaniu. W Świecku (woj. lubuskie) funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki zatrzymali innego kampera, tym razem o wartości 50 tys. zł, skradzionego w Niemczech. Do zatrzymania doszło podczas kontroli na autostradzie A2. - Mężczyzna został zatrzymany i wraz z kamperem przekazany policjantom ze Słubic, którzy będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie - przekazała agencji rzeczniczka jednostki.

Śląsk. Zatrzymano kolejne osoby, które oszukały Skarb Państwa na przynajmniej 24,5 mln złŚląsk. Zatrzymano kolejne osoby ws. karuzelowego obrotu paliwami

Więcej o: