Śląsk. Zatrzymano kolejne osoby ws. karuzelowego obrotu paliwami. Chodzi o co najmniej 24,5 mln zł

Śląskim policjantom udało się zatrzymać osoby powiązane z grupą przestępczą, która miała oszukać państwo na co najmniej 24,5 mln złotych. Chodzi o karuzelowy obrót paliwami.
Zobacz wideo Śląscy policjanci zatrzymali oszustów podatkowych. Państwo straciło przez nich 24,5 mln zł

Śląscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali kolejne trzy osoby związane z oszustwami, w wyniku których Skarb Państwa stracił co najmniej 24,5 mln zł. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty pięciu osobom. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Śląsk. Oszukali Skarb Państwa na ponad 24,5 mln zł

"Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali trzech członków grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem podatku w obrocie paliwami między innymi olejem smarowym, paliwem lotniczym i innymi wyrobami ropopochodnymi" - przekazali śląscy mundurowi. Funkcjonariusze zatrzymań dokonali w trzech miejscach: w Smolnicy (powiat gliwicki), w Toruniu i w okolicach Warszawy. W ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni i kobieta, zatrzymani mają od 32 do 62 lat. 

Do przestępstw podatkowych dochodziło od 2011 do 2017 roku. Proceder polegał na zmianie przeznaczenia towaru na inny jego rodzaj i wysyłaniu go za granicę, aby ominąć obowiązku odprowadzenia podatku VAT. Skarb Państwa stracił na tym co najmniej 24,5 mln złotych. 

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Pięć osób związanych z oszustwami podatkowymi usłyszało już zarzuty 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach. "Sprawcy usłyszeli już zarzuty wystawiania i przyjmowania fikcyjnych faktur VAT dokumentujących obrót towarem oraz dokonania oszustwa podatkowego" - czytamy w komunikacie śląskiej policji. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu kontaktu z pozostałymi podejrzanymi oraz zakazu opuszczenia kraju. Dodatkowo dwie osoby zostały objęte dozorem policji. Już wcześniej dwóm innym podejrzanym, którzy obecnie przebywają w areszcie, przedstawiono zarzuty w związku ze sprawą. 

Są trzy kanały, którymi trafiają do nich dzieci. Pierwszy to sytuacja, gdy w szpitalu rodzi się dziecko i matka go nie chceDzieci z końca kolejki. To one umierają, nie zaznawszy miłości

Więcej o: