Pogoda na dziś - środę 24 listopada. Słoneczne południe i deszczowa północ

W tym tygodniu termometry w całej Polsce nie wskażą więcej niż 10 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie jednak w środę. Szczególnie słonecznie będzie na południu Polski. Na północy, mimo 8 stopni na termometrach, spadnie deszcz.

W tym tygodniu przeważać będzie pochmurna pogoda, ale okresowo w kraju pojawiać się będą większe przejaśnienia - informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda na środę 24 listopada. Do 8 stopni na północy kraju

W środę 24 listopada najwyższe temperatury w kraju wskażą termometry na północy Polski. 8 stopni na termometrach zobaczą mieszkańcy następujących województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz dolnośląskiego.

Przekop Mierzei WiślanejPrzekop Mierzei Wiślanej. Sztuczna wyspa niemal ukończona. [ZDJĘCIA]

O jeden stopień mniej, czyli 7 stopni, mogą spodziewać się mieszkańcy takich województw jak: warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i lubuskie. Synoptycy przewidują, że w środę 24 listopada 6 stopni wskażą termometry w województwach: łódzkim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim oraz śląskim. Z kolei 5 stopni synoptycy zapowiadają w województwie podlaskim oraz świętokrzyskim

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda. Na południu kraju będzie słonecznie

Synoptycy Instytutu i Meteorologii Gospodarki Wodnej zapowiadają, że w środę 24 listopada na północy kraju spadnie słaby deszcz. W środę rano temperatura na przeważającym obszarze kraju wynosić będzie od 0 do 5 stopni. Zdaniem synoptyków lekki mróz wystąpi jedynie na Podhalu. Wiatr będzie zaś słaby i umiarkowany i będzie wiać z kierunków zachodnich i południowych. 

Śnieżka (zdjęcie ilustracyjne)Karkonosze. Na Śnieżce odnotowano "dwucyfrowy mróz"

Według prognoz weekend również nie będzie rozpieszczać. Nie tylko noce, ale i dnie, będą chłodniejsze. Sobota będzie deszczowa szczególnie na północy kraju. Z kolei w niedzielę będzie pochmurno - z opadami śniegu, śniegu z deszczem i deszczu oraz porywistym wiatrem.

Więcej o: