Podlasie. Seria zatrzymań. "Pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy"

W pięciu lokalizacjach: Skustelach, Piątnicy, Narwi, Starych Gutach i Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) policjanci zatrzymali sześć osób odpowiedzialnych za nielegalny transport migrantów. Z ustaleń wynika, że "kurierzy" to obywatele aż pięciu krajów: Uzbekistanu, Turcji, Kazachstanu, Polski i Sri Lanki.
Zobacz wideo "Rób, jak uważasz". Kampania policji pomorskiej

Od początku kryzysu migracyjnego służby zatrzymały ponad 3 tys. osób nielegalnie przebywających w Polsce. 22 listopada podlascy policjanci zatrzymali sześć osób, które przewoziły migrantów. To dwaj obywatele Uzbekistanu i obywatele Kazachstanu, Turcji, Sri Lanki i Polski. Chcieli przetransportować 23 osoby.

- Zatrzymani to dwaj obywatele Uzbekistanu, obywatel Kazachstanu, Turcji, Sri Lanki, a także obywatel Polski. Zatrzymani w Skustelach, Piątnicy, Narwi, Starych Gutach i Bielsku Podlaskim kurierzy chcieli przewieźć w samochodach 23 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę - powiedział rzecznik podlaskich funkcjonariuszy podinsp. Tomasz Krupa w Radio Białystok.

Belgia. Zamieszki podczas protestu przeciw wprowadzeniu obostrzeń. Policja użyła armatek wodnychBelgia. Zamieszki podczas protestu, doszło do starć z policją [ZDJĘCIA]

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zostali zatrzymani w: Skustelach, Piątnicy, Narwi, Starych Gutach i Bielsku Podlaskim 

Obywatel Kazachstanu próbował przetransportować czterech obywateli Iraku - przekazali policjanci w Skustelach. W Piątnicy funkcjonariusze z Podlasia zatrzymali dwie skody. Kierowali nimi mężczyźni z Uzbekistanu. W obu samochodach było ośmiu Irakijczyków. W Narwi, Turek ukrywał trzech rodaków. Obywatel Sri Lanki wiózł czterech migrantów. Został zatrzymany w Starych Gutach. Natomiast Polak prowadził forda mondeo. Znajdowało się w nim czterech Irakijczyków. "Wpadł" w Bielsku Podlaskim.

Prezydent Andrzej Duda (zdjęcie ilustracyjne)Nowe święto państwowe 27 grudnia. Czy będzie to dzień wolny od pracy?

Więcej o: