Gdańsk. Zatrzymanie ws. zabójstwa mężczyzny z raną ciętą szyi. Poszukiwany również 42-latek

Gdańscy policjanci zatrzymali 47-letniego podejrzanego o zabójstwo mężczyzny w kryzysie bezdomności z dzielnicy Żabianka. W zdarzenie, do którego doszło w ubiegły weekend, zamieszany jest jeszcze jeden mężczyzna. Policja udostępnia jego wizerunek i prosi o pomoc w poszukiwaniach.

W ubiegłą sobotę na gdańskiej Żabiance znaleziono ciało mężczyzny w kryzysie bezdomności, które leżało w wiacie śmietnikowej jednego z bloków. Jak przekazał TVN 24, "zmarły miał obrażenia po pobiciu w obrębie głowy, klatki piersiowej oraz brzucha. Bezpośrednią przyczyną śmierci było wykrwawienie z rany ciętej szyi" - o czym poinformowała stację rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Wiadomo też, że ofiara miała 58 lat.

Zobacz wideo Uciekał przed policją, a pościg zakończył się potrójnym piruetem w powietrzu

Policjanci dostali zgłoszenie w sobotę ok. godz. ósmej rano. "Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie oraz zabezpieczył teren. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjni technicy oraz biegły sądowy z zakresu medycyny. W trakcie czynności zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono wiele śladów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną" - czytamy we wtorkowym komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Gdańsk. 47-latek nie przyznał się do zabójstwa. Policja szuka jeszcze jednego mężczyzny

Na podstawie rozmów z potencjalnymi świadkami policjanci ustalili, że zarówno ofiara jak i sprawca byli osobami w kryzysie bezdomności i znali się nawzajem. Informacje te pozwoliły określić tożsamość możliwego sprawcy, którego zatrzymano ok. godz. 12:30 na Przymorzu. 47-letniemu mężczyźnie bez stałego miejsca zamieszkania postawiono zarzut zabójstwa, do którego się nie przyznał. W poniedziałek sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Okazało się jednak, że w sprawę zamieszany jest jeszcze jeden, 42-letni mężczyzna. Trwają poszukiwania.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia i mają informacje na temat jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod nr. tel. 47 741 60 16, 47 741 35 08, adres e-mail: wds.gdansk@gd.policja.gov.pl.

"Za zabójstwo grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż osiem lat, kara więzienia 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności" - przypomina policja.

Więcej o: