Głogów. Nie żyje roczne dziecko. Dwie osoby zatrzymane przez prokuraturę

Prokuratura zatrzymała dwie osoby w sprawie śmierci rocznego dziecka w Głogowie. Postępowanie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci na skutek zaniedbania czynności opiekuńczych - podaje "Gazeta Wrocławska".
Zobacz wideo Jak pomóc osobie, która się dławi?

Jak podaje "Gazeta Wrocławska", prokuratura zdecydowała o zatrzymaniu dwóch osób w związku ze śmiercią rocznego dziecka w Głogowie (woj. dolnośląskie). Na razie nie ujawniono, kim są zatrzymani. Wiadomo jednak, że to osoby przebywające z dzieckiem w mieszkaniu.

"Gazeta Wrocławska" informuje, że śledczy ustalają, czy na śmierć niemowlęcia wpłynęły zaniedbania. Konieczne jest przeprowadzenie sekcji zwłok.

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego PolaLublin. Niezaszczepieni studenci i pracownicy nie wejdą na uczelnię

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Śmierć dziecka w Głogowie

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 22 listopada na ul. Obrońców Pokoju w Głogowie. Około godziny 13:00 matka niemowlęcia zgłosiła służbom ratunkowym, że jej dziecko przestało oddychać. Dyspozytor nie mógł wysłać na miejsce karetki pogotowia, bo wszystkie były zajęte, dlatego na pomoc ruszyli funkcjonariusze straży pożarnej.

Kiedy strażacy dotarli do potrzebującego pomocy dziecka, rozpoczęli resuscytację. Po pewnym czasie na miejsce przyjechali także policjanci oraz karetka pogotowia, ściągnięta do Głogowa z oddalonych o około 20 kilometrów Polkowic. Niestety, dziecka nie udało się uratować.

Dziecko (zdjęcie ilustracyjne)Głogów. Niemowlę przestało oddychać, zmarło. W mieście nie było wolnej karetki

Więcej o: