Głogów. Niemowlę przestało oddychać, zmarło. W mieście nie było wolnej karetki

Tragiczna śmierć rocznego dziecka z Głogowa. Kiedy niemowlę przestało oddychać, jego matka zadzwoniła na numer alarmowy. Na miejsce najpierw zadysponowano jednostkę straży pożarnej, bo dostępnej karetki nie było.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 22 listopada na ul. Obrońców Pokoju w Głogowie (woj. dolnośląskie). Około godziny 13:00 matka niemowlęcia zgłosiła służbom ratunkowym, że jej dziecko przestało oddychać. Dyspozytor nie mógł wysłać na miejsce karetki pogotowia, bo wszystkie były zajęte, dlatego na pomoc ruszyli funkcjonariusze straży pożarnej - podaje portal glogow-info.pl

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Głogów. Nie żyje roczne dziecko. Na miejsce ściągnięto karetkę z innego miasta

Kiedy strażacy dotarli do potrzebującego pomocy dziecka, rozpoczęli resuscytację. Po pewnym czasie na miejsce przyjechali także policjanci oraz karetka pogotowia, ściągnięta do Głogowa z oddalonych o około 20 kilometrów Polkowic. Niestety, dziecka nie udało się uratować - pisze Gazeta Wrocławska. Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśnia policja.

Więcej informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Poszukiwany sprawca wypadku śmiertelnego w Polkowicach Śmiertelnie potrącenie w Polkowicach. Jest portret pamięciowy sprawcy

W Głogowie brakuje karetek. Pandemia nie ułatwia sytuacji 

Portal glogow.naszemiasto.pl przypomina, że problem niewystarczającej liczby karetek w Głogowie jest znany od dłuższego czasu. Całe miasto oraz powiat w czasie trwającej 12-godzin zmiany obsługują zaledwie trzy zespoły ratownictwa medycznego. Sytuację utrudnia także nabierająca na sile czwarta fala pandemii koronawirusa, która przeciąża system opieki zdrowotnej w Polsce. 

- Nie ma nas, bo zaczęły się covidy i zapie...my za POZ-y. Jeździmy do wszystkiego. I nie można nas cofnąć z zachorowania jeśli jesteśmy już na miejscu, dyspozytor może nas przekierować tylko w czasie drogi - powiedział portalowi jeden z miejscowych ratowników w połowie listopada 2021 roku. 

Miejsce wypadku autobusu w Bułgarii Wypadek autobusu w Bułgarii. 46 osób zginęło. Wśród ofiar są dzieci

Więcej o: