Polkowice. Śmiertelnie potrącił kierującego ruchem i zbiegł. Policja publikuje portret pamięciowy

Dolnśląska policja szuka kierowcy samochodu, który na DW nr 331 w okolicach Polkowic potrącił śmiertelnie pracownika kierującego ruchem, a następnie uderzył w drzewo i uciekł pieszo. Policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny.

Do wypadku doszło w poniedziałek około 12:30 na drodze wojewódzkiej nr 331 w Polkowicach. Miłosz Ilkowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach poinformował, że kierujący audi jechał od miejscowości Parchów w kierunku Polkowic.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

- Na prostym odcinku drogi rozpoczął wykonywanie manewru wyprzedzania maszyny leśnej poruszającej się w tym samym kierunku. Kiedy wjechał na przeciwległy pas ruchu, z niewiadomych przyczyn potrącił pracownika kierującego ruchem w związku z prowadzonymi tam pracami leśnymi. Następnie wjechał do rowu i uderzył w drzewo - przekazał, jak informuje portal 112 Polkowice, funkcjonariusz. 64-letni mężczyzna zginął na miejscu. To mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Polkowice. Śmiertelne potrącenie pracownika służby drogowej. Sprawca uciekł. Trwają poszukiwaniaPolkowice. Śmiertelne potrącenie pracownika służby drogowej. Sprawca uciekł

Kierowca audi zabrał laptopa, a następnie porzucił samochód i uciekł do lasu. Później okazało się, że auto było kradzione. Trwa obława - policja poszukuje kierującego audi. W poszukiwaniach wykorzystywane są psy tropiące oraz drony.

Policja publikuje portret pamięciowy mężczyzny

"Policyjni specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na podstawie zebranych w tej sprawie informacji sporządzili portret pamięciowy sprawcy śmiertelnego wypadku" - pisze dolnośląska policja.

Osoby, które rozpoznają go bądź posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości bądź miejsca przebywania, proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pod nr tel. 47 874 72 00.

Więcej o: