Gdańsk. Awantura na pokładzie samolotu. W tle alkohol i wulgarne pouczanie załogi. Interweniowała SG

Dwoje pasażerów pokłóciło się podczas lotu z Oslo do Gdańska. Po wylądowaniu maszyny w Polsce sprawą zajęła się Straż Graniczna. Kobieta i mężczyzna zostali ukarani mandatami.

Morski Oddział Straży Granicznej poinformował o nietypowej interwencji. Funkcjonariusze zostali wezwani do kłótni, jaką na pokładzie samolotu lecącego z Oslo w Norwegii do Gdańska stoczyło dwoje pasażerów.

Zobacz wideo Nocne połączenia kolejowe w Europie? Ekspert: Alternatywa dla samolotu

Gdańsk. Straż Graniczna Interweniowała ws. kłótni na pokładzie samolotu

Do zdarzenia doszło w niedzielę 21 listopada. Patrol Zespołu Interwencji Specjalnych otrzymał wezwanie od obsługi samolotu, która skarżyła się na dwoje pasażerów. 46-letnia mieszkanka województwa śląskiego miała bowiem głośno i nie stroniąc od przekleństw komentować pracę załogi i pouczać ją w sprawach dotyczących wykonywania przez nią obowiązków. "Swoją werbalną agresję kobieta kierowała również wobec innego pasażera, 38-latka z woj. pomorskiego" - podaje SG.

Więcej informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pasażerowie pokłócili się podczas lotu. Zostali ukarani mandatami

Według relacji straży 38-latek miał podczas podróży pić alkohol wraz ze znajomymi i głośno się zachowywać - także już po wylądowaniu. Ostatecznie między mężczyzną i kobietą wywiązała się kłótnia. Para wzajemnie sobie dogryzała i była głucha na upomnienia pracowników samolotu. Dopiero obecność funkcjonariuszy Straży Granicznej pomogła im się opanować. Skłóceni pasażerowi opuścili pokład maszyny w ich asyście i zostali ukarani mandatami za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego. 

Zgodnie z prawem lotniczym "dowódca statku powietrznego ma prawo zastosować niezbędne środki przymusu w stosunku do osób niewykonujących jego zarządzeń lub zagrażających w inny sposób bezpieczeństwu lotu lub porządkowi na pokładzie statku powietrznego, jak również zatrzymać do czasu przybycia właściwych organów osobę podejrzaną o popełnienie przestępstwa na statku powietrznym"

Więcej o: