Dyrektor ZDM zatrzymany za jazdę pod wpływem. "Zjadłem ciasto nasączone spirytusem i baryłkę z likierem"

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Łukowie został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że przed wyjazdem zjadł ciasto nasączone spirytusem.

- Zjadłem ciasto nasączone spirytusem i baryłkę z likierem. Kilka minut później wsiadłem do auta i zostałem zatrzymany. A efekt jest, jaki jest, trudno dyskutować z faktami - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Łukowie (woj. lubelskie) Marek W.. Mężczyźnie nie postawiono jeszcze zarzutów, jednak od poniedziałku przebywa na urlopie. 

Zobacz wideo W Olsztynie pijana 24-latka doprowadziła do wypadku

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dyrektor łukowskiego ZDM kierował samochodem pod wpływem alkoholu 

Marek W. został zatrzymany przez policjantów z łukowskiej drogówki do rutynowej kontroli 9 listopada przy ulicy Siedleckiej. - W wyniku badania alkomatem, policjanci stwierdzili, że mężczyzna był w stanie nietrzeźwości - przekazał dziennikowi Maciej Zdunek z łukowskiej policji. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy oraz skierowali sprawę do prokuratury. Mężczyźnie grozi grzywna, areszt lub zakaz kierowania pojazdem do trzech lat. 

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Burmistrz Łukowa: Urzędnicy, którzy mają w naszym mieście odpowiadać za bezpieczeństwo na drogach powinny prezentować wyższy poziom

O komentarz w sprawie zatrzymania dyrektora ZDM "Gazeta Wschodnia" zapytała burmistrza Łukowa. Piotr Płudowski przekazał, że nie zostały jeszcze wyciągnięte konsekwencje wobec Marka W. Burmistrz dodał, że "od osób na pewnych stanowiskach, zarówno na szczeblu centralnym czy samorządowym, oczekuje się więcej". - Urzędnicy, którzy mają w naszym mieście odpowiadać za bezpieczeństwo na drogach, powinny prezentować wyższy poziom. [...] Nie ma mojego przyzwolenia na takie zachowania - powiedział burmistrz Piotr Płudowski.

Prognoza pogody. Kiedy spadnie śnieg? Już wkrótce czeka nas ochłodzenie i minusowe temperaturyKiedy spadnie śnieg? "W niedzielę zacznie sypać. I to konkretnie"

Więcej o: