Włoski mafioso Domenico F. zatrzymany w Krakowie. Był członkiem grupy Ndrangheta

W Krakowie doszło do zatrzymania jednego z członków włoskiej mafii. Domenico F. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyznę zatrzymali policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie.

Do zatrzymania członka grupy Ndrangheta (włoskiej organizacji przestępczej) doszło w Krakowie w czwartek 18 listopada. Niebawem sąd ma podjąć decyzję w sprawie jego ekstradycji. 

Zobacz wideo W Olsztynie pijana 24-latka doprowadziła do wypadku

Kraków. Poszukiwany członek grupy Ndrangheta przebywał w Polsce 

Włoska policja od połowy listopada 2021 roku zatrzymała ponad stu przestępców włoskich struktur mafijnych. Jak wynika z informacji podanych przez śledczych, przestępcy poza Włochami przebywali również na terenie innych krajów Unii Europejskiej. ENFAST przekazała, że poszukiwany Domenico F. przebywa najprawdopodobniej na terenie Polski. Włoscy funkcjonariusze w związku z tym nawiązali współprace z polską policją. 

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wypadek w okolicach Biecza Wypadek na skrzyżowaniu. Auto koziołkowało i dachowało. W środku małe dziecko

Małopolska. Domenico F. został zatrzymany przez krakowski Wydział Kryminalny

Z uzyskanych informacji wynikało, że 37-letni Domenico F. przebywa najprawdopodobniej na terenie Krakowa. Jak przekazuje małopolska policja, w ostatnich dniach "łowcy głów" prowadzili intensywne działania w celu ustalenia dokładnego miejsca pobytu członka Ndranghety. Mężczyzna opuścił wówczas Polskę, ale wrócił do niej ponownie 18 listopada 2021 roku. Do jego zatrzymania doszło już kilka godzin później przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie.

Manifestacje 'My zostajeMY'. Tak protestują Polacy Manifestacje "My zostajeMY". Tak protestują Polacy [GALERIA]

"Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, nie chciał otworzyć drzwi samochodu. Policjanci wyważyli drzwi pojazdu i zatrzymali 37-latka. Poszukiwany był zaskoczony akcją policjantów. Miał mnóstwo rzeczy osobistych, ubrań - co wskazywało, że zamierzał w Polsce spędzić dłuższy czas" - przekazała policja. 

Obecnie Domenico F. czeka na doprowadzenie do sądu i decyzję w sprawie ekstradycji. 

Więcej o: