Alerty IMGW - uwaga, będzie ślisko. Ostrzeżenia dla dwóch województw

IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi oblodzeniami. W poniedziałek 22 listopada wystąpią one na terenie dwóch województw w północnej części kraju. Mieszkańcy tych miejscowści powinni zachować szczególną ostrożność.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia (świadczące o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych) IMGW w sprawie oblodzeń dotyczą województwa pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Na zamarzniętą mokrą powierzchnię powinni uważać zwłaszcza kierujący pojazdami. 

Zobacz wideo Pierwsze zawody PŚ w skokach storpedowane przez pogodę? Mamy odpowiedź organizatorów

IMGW. Oblodzenia w północnej części kraju 

W poniedziałek 22 listopada, jedną z najniższych temperatur termometry pokażą na północy oraz północnym wschodzie Polski. W Suwałkach 1 stopień, Trójmieście 5 stopni, w Olsztynie 3 stopnie. Do tego dochodzą opady deszczu, które w połączeniu z niską temperaturą mogą powodować niebezpieczne oblodzenia na drogach.

Więcej informacji w sprawie pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak informuje IMGW groźne oblodzenia mogą wystąpić w całym województwie pomorskim oraz w niektórych powiatach województwa kujawsko-pomorskiego - tucholskim, grudziądzkim, brodnickim, sępoleńskim, świeckim oraz chełmińskim. Piesi oraz kierowcy powinni tego dnia zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w nocy oraz wczesnymi godzinami porannymi, gdy temperatura spadnie poniżej zera. 

Pogoda. Atak zimy w ostatnich dniach listopada

Poza oblodzeniami w ciągi najbliższych kilku dni mogą wystąpić również pierwsze, niewielkie opady śniegu w tym sezonie na nizinach. W województwie mazowieckim śnieg może zacząć padać już we wtorek 23 listopada, z kolei w województwie łódzkim oraz dolnośląskim opady śniegu pojawią się najprawdopodobniej w piątek 26 listopada. Będą to wówczas zdecydowanie większe opady niż w mazowieckim, jednak niewykluczone, że w tym miesiącu będzie towarzyszył im również deszcz. 

Więcej o: