IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Porywy nawet do 100 km/h. "Zachowajcie ostrożność!"

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty przed silnym wiatrem. Ostrzega, że prędkość porywów wiatru może osiągnąć lokalnie nawet do 100 km/h i potrwać do jutrzejszego ranka.

"Zachowajcie ostrożność" - apelują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo

Alerty IMGW. Wiatr osiągnie nawet do 100 km/h.

"Uwaga! Silny wiatr na północy Polski! Aż do jutrzejszego poranka obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać lokalnie 100 km/h. Zachowajcie ostrożność" - podaje na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alarmy przed silnym wiatrem dotyczą następujących województw: zachodniopomorskiego (w powiatach nadmorskich), pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz podlaskiego (w powiatach zlokalizowanych na północy regionu).

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem drugiego stopnia w następujących powiatach: Gdańsk, Gdynia oraz powiaty: wejherowski, pucki, lęborski oraz słupski.

Gigantyczne dynie z Istoku na PodlasiuDynia gigant z podlasia. Z 605-kilogramowej "Barbary" zupy nie będzie

Przypominamy, że alerty pierwszego stopnia ostrzegają przed wiatrem o prędkości od 54 km/h do 72 km/h oraz porywach wiatru od 72 km/h do 90 km/h.

Więcej prognoz pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Z kolei alerty drugiego stopnia ostrzegają przed wiatrem o prędkości od 72 km/h do 90 km/h i porywach wiatru od 90 km/h do 115 km/h.

Pogoda na dziś - piątek 19 listopada. Duże zachmurzenie i opady deszczu

19 listopada najcieplej będzie w we Wrocławiu i Bydgoszczy, tam do 13 stopni. Niewiele chłodniej będzie również w województwach opolskim, łódzkim oraz mazowieckim, gdzie średnia temperatura wyniesie 12 stopni. Na północy w Trójmieście i Koszalinie ok. 11 stopni, z kolei w lubuskim i wielkopolskim 12 stopni. Na wschodzie kraju ok. 10 stopni. Najchłodniej tego dnia będzie w Zakopanem oraz Szklarskiej Porębie - 7 stopni.

zima, zdjęcie ilustracyjnePogoda. Idzie prawdziwa zima. IMGW: W styczniu nawet do dwóch metrów śniegu

W piątek 19 listopada opady deszczu pojawią się w większości miejsc w kraju. Najintensywniej będzie padało w godzinach porannych, zwłaszcza w południowej i południowo-wschodniej części Polski. Z kolei w województwach: mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, warmińsko-mazurskim oraz pomorskim, deszcz powinien ustać już w godzinach popołudniowych.

Więcej o: