Dziś pogrzeb Kamila Durczoka. Media nie wezmą udziału w ceremonii

Dzisiaj 19 listopada, odbędzie się ceremonia pogrzebowa Kamila Durczoka. Jak przekazała rodzina zmarłego, uroczystość ma mieć charakter prywatny, w związku z czym media nie wezmą w niej udziału.

Pogrzeb dziennikarza Kamila Durczoka odbędzie się 19 listopada w Katowicach na cmentarzu przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie. Wiadomość o prywatnym charakterze pogrzebu przekazał brat zmarłego. 

Zobacz wideo Kiedy ustawa o ochronie granicy trafi do Senatu? Kwiatkowski: Na najbliższym posiedzeniu

Pogrzeb Kamila Durczoka. Oświadczenie rodziny dziennikarza 

Rodzina Durczoka nie życzy sobie na pogrzebie obecności mediów, a także dokumentowania wydarzenia.

"Wolą moją, jak i mojej rodziny, w związku z rodzinnym charakterem pogrzebu mojego brata Kamila Durczoka, oświadczam, że nie życzymy sobie udziału wszelkich mediów w tym wydarzeniu, a tym bardziej jakiegokolwiek jego dokumentowania. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji' - przekazał Dominik Durczok, brat dziennikarza

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Uroczystość pogrzebowa ma rozpocząć się o godzinie 9.00 i przybrać rodzinny oraz prywatny charakter. Jak informuje Onet.pl, na organach ma zagrać polski kompozytor Józef Skrzek. Urna z prochami zmarłego zostanie złożona w grobie ojca Durczoka.

Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz zmarł we wtorek 16 listopada 

Informacje o śmierci dziennikarza potwierdziła rano 16 listopada rodzina zmarłego. Kamil Durczok odszedł w wieku 53 lat w szpitalu Katowicach. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wydało oświadczenie w sprawie pobytu dziennikarza w szpitalu. "Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii" - napisano.

W komunikacie można przeczytać również, że "stan pacjenta określono jako bardzo ciężki". Kamil Durczok zmarł o godzinie 4.23 z powodu zaostrzenia przewlekłej choroby i ustania krążenia. 

Więcej o: