Rodzina Kamila Durczoka nie chce mediów na pogrzebie dziennikarza: Prosimy o uszanowanie naszej decyzji

Pogrzeb zmarłego we wtorek Kamila Durczoka odbędzie się w piątek w Katowicach. Rodzina wydała właśnie komunikat, w którym informuje, że nie życzy sobie mediów na uroczystościach pogrzebowych dziennikarza. I prosi o uszanowanie tej decyzji.

Rodzina Kamila Durczoka poinformowała w środę, że pogrzeb odbędzie się w piątek 19 listopada, w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie o godzinie 9:00. Dziennikarz zmarł we wtorek w szpitalu w Katowicach. Miał 53 lata.

Zobacz wideo https://www.gazeta.pl/0,0.html/#e=LinkPrLead

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Brat Kamila Durczoka: Nie życzymy sobie udziału żadnych mediów w pogrzebie

"Wolą moją, jak i mojej rodziny, w związku z rodzinnym charakterem pogrzebu mojego brata Kamila Durczoka, oświadczam, że nie życzymy sobie udziału wszelkich mediów w tym wydarzeniu, a tym bardziej jakiegokolwiek jego dokumentowania. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" -poinformował branżowy magazyn Press Dominik Durczok, brat Kamila Durczoka.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie Lublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Szpital: Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki

We wtorek przed południem Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wydało komunikat na temat pobytu w szpitalu Kamila Durczoka i powodów jego śmierci. "Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii" - czytamy w komunikacie. 

Kamil Durczok Ostatni wywiad Durczoka: "Fakty" były moim życiem Zapłaciłem za to wysoką cenę

"Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia" - dodaje placówka. Pracownicy szpitala złożyli kondolencje rodzinie Kamila Durczoka. "Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia" - napisali.

Więcej o: