Pożar składowiska odpadów widać aż z Elbląga. 120 strażaków walczy z kilkunastometrowymi płomieniami

W Gronowie Górnym koło Elbląga płonie składowisko odpadów foliowych. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni 150 metrów kwadratowych i uszkodził przebiegającą nieopodal linię kolejową.

Jak podaje RMF FM, z ogniem walczy prawie 120 strażaków. Z ich ustaleń wynika, że ogień wybuchł na placu w Gronowie Górnym w województwie warmińsko-mazurskim, na którym składowane były materiały foliowe. Strażakom udało się ochronić przed pożarem halę magazynową. Nie ma też żadnych poszkodowanych osób. Na razie nie wiadomo jednak, jak długo potrwa akcja służb w tym miejscu.

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Pożar składowiska odpadów foliowych koło Elbląga

Jak informują lokalne media, pożar w Gronowie Górnym widać aż z Elbląga. Ogień objął teren o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Na razie pożar się nie rozprzestrzenia, ale jest na tyle rozległy, że nie można go ugasić. Dodatkowo wydano alerty pogodowe dotyczące silnego wiatru, które dodatkowo mogą utrudniać akcję strażaków.

Ogień uszkodził też linie i trakcje kolejowe, które przebiegają w pobliżu hali. Z tego powodu wstrzymany został ruch pociągów na linii Elbląg-Bogaczew, która jest fragmentem trakcji kolejowej Malbork-Braniewo. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej kilka godzin.

Więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Utrudnienia dotyczą też pociągów kursujących w stronę Trójmiasta i Szczecina oraz Olsztyna i Malborka. Wszystkie pociągi dalekobieżne kierowane są więc na objazd przez Iławę. Z tego powodu czas przejazdu wydłużył się o 40 minut do godziny. Między Elblągiem a Bogaczewem kursują podstawione przez PolRegio autobusy.

Ze względu na pożar naprawa trakcji jest niemożliwa. Pod wpływem ciepła uszkodzone zostały też linie wysokiego napięcia. Na miejscu działa już pogotowie energetyczne.

Więcej o: