Pogoda na dziś - czwartek 18 listopada. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

W tym tygodniu nie dane nam jest cieszyć się słońcem i dobrą pogodą. Sytuacja niewiele zmieni się też w czwartek, choć w niektórych regionach kraju wyjrzy słońce. Synoptycy zapowiadają jednak, że na północy będzie chłodno, deszczowo, a w górach pojawi się śnieg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał również alerty.

"W drugiej połowie tygodnia będzie więcej chmur i opadów oraz wzrośnie prędkość i porywistość wiatru. W górach pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu" - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na czwartek. Na termometrach do 10 stopni

W czwartek 18 listopada najcieplej będzie we Wrocławiu. Tam termometry wskażą 10 stopni. Jednego stopnia mniej mogą spodziewać się z kolei mieszkańcy Gdańska i Szczecina.

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy.Granica z Białorusią. Wzrosła liczba rannych, przyjechały kontenery

8 stopni w wielu regionach Polski - w Bydgoszczy, Poznaniu, Zielonej Górze, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie oraz Łodzi i Warszawie. 7 stopni wskażą termometry w Lublinie i Kielcach oraz w Białymstoku i Olsztynie.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Prognoza pogody. IMGW wydaje alerty na czwartek 18 listopada

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na najbliższe dni. Wynika z niej, że w czwartek 18 listopada w województwach zachodniopomorskim i pomorskim mogą pojawić się alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

skorpion (zdjęcie ilustracyjne)Egipt. Plaga skorpionów. Nie żyją trzy osoby, kilkaset zostało rannych

Przypominamy, że alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem zakłada możliwość wystąpienia wiatru o średniej prędkości 70-72 km/h lub porywów wiatru o prędkości 65-90 km/h. Jak podaje IMGW, w Karkonoszach porywy wiatru osiągać mogą do 140 km/h.

Nie zapowiada się na to, by pogoda w weekend uległa poprawie - będzie to raczej "kontynuacja pogody pochmurnej, deszczowej i bardzo wietrznej". Jak podaje IMGW, w piątek alerty mogą zostać wydane w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim. Z kolei w sobotę alert może objąć województwo zachodniopomorskie.

Więcej o: