Kamil Durczok nie żyje. Rodzina podała datę i miejsce pogrzebu dziennikarza

Kamil Durczok zmarł we wtorek nad ranem w Katowicach. Rodzina przekazała informacje o miejscu i dacie pogrzebu dziennikarza.

Informacja o śmierci publicysty obiegła media we wtorek, jako pierwszy napisał o tym branżowy magazyn Press. Dziennikarz miał 53 lata.

Zobacz wideo Telekamery 2019. Kamil Durczok i Julia Oleś-Miła

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Kamil Durczok nie żyje. Data i miejsce pogrzebu 

Rodzina Kamila Durczoka poinformowała, że pogrzeb odbędzie się w piątek 19 listopada, w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie o godzinie 9:00.

We wtorek przed południem Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach opublikowało komunikat, w którym przekazało informacje dotyczące śmierci Kamila Durczoka. "Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii" - czytamy w komunikacie. 

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie Lublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

"Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia" - dodaje placówka. Pracownicy szpitala złożyli również kondolencje rodzinie Kamila Durczoka. "Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia" - napisali.

Kamil Durczok Ostatni wywiad Durczoka: "Fakty" były moim życiem Zapłaciłem za to wysoką cenę

Kamil Durczok nie żyje

Kamil Durczok karierę rozpoczął w Radiu Katowice, a popularność zdobył jako dziennikarz telewizyjny. Był związany z w TVP oraz TV Polonia. W 2006 roku rozpoczął pracę w TVN. Był szefem redakcji "Faktów" i prowadzącym program. Z telewizji odszedł po oskarżeniach o mobbing. 

Współpracował również z radiową "Trójką". Od 2016 do 2017 roku współpracował z Polsat News. W 2019 roku założył portal silesion.pl. Jako dziennikarz zdobył wiele nagród, m.in. Grand Press, Złotą Telekamerę oraz Wiktora. W przeszłości chorował na nowotwór. Swoje doświadczenia z chorobą opisał w książce "Wygrać życie".

Więcej o: