Pogoda na dziś - środa 17 listopada. Duże zachmurzenie na niemalże całej powierzchni kraju

Tego dnia słoneczną pogodą i zaledwie przejściowym zachmurzeniem, będzie mogła cieszyć się tylko południowo wschodnia część kraju. W pozostałych partiach Polski, środa będzie wyjątkowo pochmurnym dniem z niewielką ilością przebijającego się słońca.

Dla stęsknionych za słońcem i nieco wyższymi temperaturami niestety synoptycy nie mają dobrych wiadomości - środa 17 listopada bowiem, do najcieplejszych i najsłoneczniejszych dni tego miesiąca nie będzie należała. 

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda w środę 17 listopada. Zachmurzenie w centralnej, północnej i południowej części kraju

Tego dnia na słońce może liczyć tylko południowo-wschodnia i kawałek wschodniej części kraju, a dokładniej woj. lubelskie. Słońce w środę pojawić się może również w Krakowie i Zakopanem.

Wrocław: Z Odry wyciągnięto samochód, który może należeć do NATOWrocław: Z Odry wyciągnięto samochód, który może należeć do NATO

Pozostała część kraju na promienie słońca będzie musiała jeszcze trochę poczekać. W Polsce centralnej, północnej, zachodniej, północno-wschodniej oraz części południowej, tego dnia będzie przeważało duże zachmurzenie - zwłaszcza w godzinach przedpołudniowych i wieczornych. Możliwe są także przejściowe opady deszczu w województwie zachodniopomorskim. 

Więcej prognoz pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pokazują modele prognostyczne, zachmurzenie nie opuści kraju do końca tygodnia, a od piątku możliwe są także opady deszczu na całej powierzchni Polski.

Pogoda na środę. Maksymalnie 9 stopni

Najwyższych temperatur w środę 17 listopada spodziewać się mogą mieszkańcy województwa podkarpackiego oraz dolnośląskiego. We Wrocławiu 9 stopni, w Opolu, Katowicach i Krakowie 8 stopni. W Zakopanem nieco chłodniej i 8 stopni. W centralnej części Polski, czyli w Łodzi i Warszawie 8 stopni, na zachód w Poznaniu i Szczecinie 6 stopni, a na północy w Trójmieście oraz Koszalinie 7 stopni. Na południowym wschodzie w Przemyślu 10 stopni, wyżej w Lublinie 8 stopni i Białymstoku również 7 stopni.

pogoda 17.11.2021pogoda 17.11.2021 Gazeta.pl

Najchłodniej tego dnia będzie w Karkonoszach - na Śnieżce temperatura spadnie do kilku stopni poniżej zera.

skorpion (zdjęcie ilustracyjne)Egipt. Plaga skorpionów. Nie żyją trzy osoby, kilkaset zostało rannych

Więcej o: