Kamil Durczok nie żyje. Jest komunikat szpitala. Został przyjęty w stanie "bardzo ciężkim"

"Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez szpital, do którego trafił Kamil Durczok kilkanaście godzin przed śmiercią. Dziennikarz miał 53 lata.

Kamil Durczok zmarł we wtorek nad ranem w Katowicach. Do szpitala został przyjęty dzień wcześniej.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Szpital o przyczynach śmierci Durczoka: Zmarł w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach opublikowało we wtorek przed południem komunikat, w którym przekazało informacje dotyczące śmierci Kamila Durczoka.

"Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii" - czytamy. 

"Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia" - pisze placówka. Pracownicy szpitala złożyli również kondolencje rodzinie Kamila Durczoka. "Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia" - napisali.

Donald Tusk na warszawskiej manifestacji pod hasłem 'Ani jednej więcej' "Ani jednej więcej!". Politycy na Marszu dla Izy. "Oburzenie nas jednoczy"

Kamil Durczok nie żyje. Miał 53 lata

Kamil Durczok swoją karierę rozpoczął w Radiu Katowice. Popularność zdobył jako dziennikarz telewizyjny. Najpierw w TVP, później także w TV Polonia. Od 2006 roku związany ze stacją TVN. Był szefem redakcji "Faktów" oraz prowadzącym program. Z telewizji odszedł po zarzutach o mobbing. Zmagał się z chorobą alkoholową.

Kamil Durczok Dziennikarze i politycy żegnają Kamila Durczoka. "Prawdziwa osobowość"

Od 2016 do 2017 roku współpracował z Polsat News. W 2019 roku założył portal silesion.pl. Laureat wielu nagród dziennikarskich m.in. Grand Press, Złotej Telekamery oraz Wiktora. Cierpiał na nowotwór, a swoje zmagania z chorobą opisał w książce "Wygrać życie". 

Więcej o: