Miłosz Kłeczek nominowany do Nagrody Mediów Publicznych. Zasłynął m.in. "pościgami" za Tuskiem

Telewizja Polska ogłosiła nominacje do Nagrody Mediów Publicznych. W kategorii "Obraz" nominowała jedynie swoich pracowników, jednym z nich jest Miłosz Kłeczek. Dziennikarz znany jest z kontrowersyjnych rozmów z politykami opozycji, w których otwarcie przedstawia swoje poglądy.

Dziennikarz TVP Info znany jest z kontrowersyjnego sposobu prowadzenia programów i dalekich od bezstronności wypowiedzi. We wrześniu Rada Etyki Mediów stwierdziła, że w programie "O tym się mówi" zadawał senatorowi Kazimierzowi Kleinie nieobiektywne pytania oraz nie pozwalał mu dojść do głosu. REM konkludowała, że naruszono zasady obiektywizmu i uczciwości - podaje "Press".

Więcej najświeższych informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają statuetkę i 100 tys. zł. Uroczysta gala odbędzie się 29 listopada w siedzibie TVP. W trakcie imprezy wszyscy nadawcy mogą wręczyć swoją Nagrodę Specjalną dla twórcy lub dziennikarza wybitnie zasłużonego w tworzenie lub promowanie kultury narodowej.

Zobacz wideo Agnieszka Pomaska o planach likwidacji TVP Info

W jury konkursu zasiedli: dyrektorka TVP Kultura Kalina Cyz, Miłosz Kłeczek z TVP Info i prowadzącą "Sprawę dla reportera" Elżbieta Jaworowicz. Wyboru dokonała kapituła, w której znaleźli się m.in. prezes TVP Jacek Kurski, szef rady nadzorczej TVP Maciej Łopiński i dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. TVP jest fundatorem kategorii Obraz.

Kim jest Miłosz Kłeczek?

Miłosz Kłeczek, wcześniej pracownik m.in. w Superstacji i TVN24, stał się jedną z twarzy TVP Info w 2016 r., gdy na Woronicza na dobre zagościł prezes Jacek Kurski. Dziennikarz znany jest przede wszystkim z "pościgów" za ważnymi politykami Platformy Obywatelskiej - wcześniej wchodził w utarczki słowne z Rafałem Trzaskowskim, a w lipcu na sejmowym korytarzu ostro starł się w dyskusji z Donaldem Tuskiem. Na antenie TVP Info Kłeczek prowadził też wymierzony w środowisko sędziowskie program "Kasta".

W październiku doszło do kolejnej konfrontacji między szefem PO a Miłoszem Kłeczkiem, pracownikiem TVP Info. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: 

Więcej o: