Pogoda na dziś - poniedziałek 15 listopada. Poranne mgły będą ograniczać widoczność do 100 metrów

Choć poniedziałek 15 listopada będzie raczej pochmurnym dniem, to w niektórych regionach kraju pojawią się przejaśnienia. Jaka pogoda czeka nas dziś w Polsce?

Synoptycy IMGW informują, że nad Europą dominują wyże. Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Skandynawii, w wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Najcieplej będzie na południu kraju, gdzie termometry wskażą 9 stopni - tak będzie w Katowicach, a najchłodniej na północy, gdzie w wielu regionach temperatura maksymalna osiągnie zaledwie 6 stopni.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda na poniedziałek 15 listopada. Maksymalnie 9 stopni

W poniedziałek 15 listopada najcieplej będzie w Katowicach. Tam na termometrach pojawi się 9 stopni. O jeden stopień mniej, czyli 8 stopni, mogą spodziewać się mieszkańcy Rzeszowa, Lublina, Wrocławia i Kielc. 7 stopni pojawi się na termometrach w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Szczecinie. 6 stopni zapowiadanych jest natomiast w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy i Zielonej Górze.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Więcej informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda w poniedziałek. Będzie pochmurno, a lokalnie popada

Synoptycy zapowiadają, że nocą miejscami pojawi się duże zachmurzenie, ale regionalnie możliwe są większe przejaśnienia. Należy też uważać na mgły, które pojawią się lokalnie i ograniczą widzialność do 100 metrów.

Nie należy spodziewać się silnych opadów, ale miejscami pojawią się słabe opady deszczu lub mżawki. Przewidywane są one głównie w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i w północnej części Mazowsza. Wiatr będzie słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, północno-wschodni i wschodni.

Więcej o: