Olsztyn. Rodzeństwo zginęło w wypadku, drugi kierowca zbiegł. Po dobie sam zgłosił się do szpitala

Do wypadku doszło w Olsztynie na ulicy Bałtyckiej - to tam zdarzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Zginęła wówczas 23-letnia kierująca oraz 25-letni pasażer osobowego audi. Kierowca drugiego pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia. Po dobie jednak sam zgłosił się do szpitala.

Olsztyńscy policjanci zostali poinformowani o wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Bałtyckiej z ulicą Rybaków w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie) w czwartek po godzinie 19. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalić okoliczności i przyczyny tragicznego zdarzenia. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl. >>>

Zobacz wideo W Olsztynie pijana 24-latka doprowadziła do wypadku

Olsztyn. W wypadku zginęła dwie osoby

W wypadku brały udział dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że doszło do niego w momencie, gdy 23-latka zawracała na skrzyżowaniu i zderzyła się z pojazdem jadącym ul. Bałtycką w kierunku osiedla Redykajny.

Niestety, pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej na miejscu zdarzenia - najpierw przez świadków wypadku, a następnie przez ratowników medycznych - 23-letnia kierująca oraz 25-letni pasażer zmarli. Jak informuje tvn24.pl, było to rodzeństwo.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kierowca drugiego samochodu osobowego uczestniczącego w zdarzeniu oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Olsztyńska policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku 

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia, a od wyniku tych ustaleń będzie zależała ostateczna kwalifikacja czynu. Jak informuje regionalny dziennik "Gazeta Olsztyńska" kierowca, który zbiegł z miejsca zdarzenia, zgłosił się 12 listopada około godziny 22 do jednego z olsztyńskich szpitali.

- Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie po przebadaniu został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie zgodnie z decyzją prokuratora 39-letni mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany. W najbliższym czasie będą wykonywane czynności procesowe z jego udziałem. Na ich podstawie będą podejmowane dalsze decyzje wobec niego - przekazał dziennikowi Andrzej Jurkun, rzecznik KMP w Olsztynie. 

- Będziemy go przesłuchiwać, mamy zabezpieczone nagrania z monitoringu - dodał Jurkun w rozmowie z PAP. Śledczy mają 48 godzin na podjęcie decyzji, jakie środki zastosowane zostaną wobec zatrzymanego.

Marsz w KaliszuKalisz. Krzyczeli na marszu "śmierć Żydom", jest reakcja Kościoła

Więcej o: