TVP Info zmieniła pasek informacyjny. Dodali grafikę ze wsparciem dla "polskiego munduru"

Widzowie TVP Info mogą zaobserwować nowy element, który widnieje przy pasku informacyjnym. Od teraz w prawej części ekranu widać grafikę z żołnierzami i napisem "murem za polskim mundurem". Ma to być akcja wsparcia służb dla mundurowych, którą zainicjował m.in. Mateusz Morawiecki.

W środę 10 listopada premier Mateusz Morawiecki włączył się do akcji wspierania polskich mundurowych. W swoich mediach społecznościowych zamieścił swoje zdjęcie z żołnierzami i ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. "Dziękujemy żołnierzom i wszystkim polskim służbom mundurowym i stoimy #muremzapolskimmundurem!" - napisał szef polskiego rządu.

Zobacz wideo

TVP Info dodaje grafikę do paska informacyjnego. "Murem za polskim mundurem"

Na akcję odpowiedziało także TVP Info. Do klasycznego paska informacyjnego, na którym wyświetlane są krótkie wiadomości z Polski i świata oraz zapowiedzi kolejnych materiałów, pojawiła się dodatkowa grafika. Przedstawia ona polskich mundurowych - policjanta, wojskowych i strażnika granicznego. Pod nią znajduje się hasło: "murem za polskim mundurem".

Hasło to stało się popularne także w mediach społecznościowych. Najczęściej wykorzystywane jest przez użytkowników, którzy chcą pochwalić żołnierzy i innych funkcjonariuszy, którzy patrolują polsko-białoruską granicę. Hasło "murem za polskim mundurem" ma być też odpowiedzią na krytykę służb, pojawiającą się zwłaszcza przy informacjach o nielegalnych ze strony prawa push-backów.

Więcej informacji o sytuacji na granicy z Białorusią na stronie głównej Gazeta.pl.

Zwolennicy organizują nawet marsze pod tym hasłem. Ostatnio manifestacja taka odbyła się w Poznaniu. W trakcie marszu szefowa klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Klaudia Strzelecka przeczytała list skierowany do uczestników od wiceministra spraw zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka. - Jesteśmy wdzięczni naszym służbom za to, że codziennie stają twarzą w twarz z zagrożeniem, jakie powstaje na naszej granicy - mówiła radna.

Hasło to pojawiło się także na fasadzie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego. - Poprzez ten symboliczny gest Zarząd Województwa Lubelskiego pragnie wyrazić swoje wsparcie oraz solidarność z funkcjonariuszami Straży Granicznej, żołnierzami Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszami Policji strzegącymi naszych granic - wyjaśnił w rozmowie z portalem lublin112.pl Remigiusz Małecki z Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej o: