Szlachetna Paczka 2021 - ruszyła kolejna edycja akcji. Jak można pomóc?

W sobotę wystartowała kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Na wsparcie czekają tysiące rodzin. Dowiedz się, jak możesz pomóc.

"Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze. W tym roku baza zostanie otwarta 13 listopada o godzinie 8 rano" - czytamy w komunikacje opublikowanym przez organizatorów akcji. 

Zobacz wideo Ambasador Szlachetnej Paczki: "Nie możemy tego stracić. Ksiądz Stryczek musi stanąć w prawdzie"

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.>>>

Szlachetna Paczka 2021 - akcja już ruszyła

Od 13 listopada przez następne cztery tygodnie na stronie internetowej Szlachetnej Paczki można wspierać rodziny w potrzebie. "Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc wolontariusza" - zachęcają organizatorzy akcji.

Wolontariusze szlachetnej paczki od 2001 roku spotykają się z rodzinami, które potrzebują ciepłej odzieży na zimę, jedzenia lub sprzętu AGD. Jedną z osób, która czeka na wsparcie w tym roku, jest samodzielna matka dwójki dzieci wymagających specjalistycznego leczenia, pani Karolina. "Najważniejsze jest zapłacenie czynszu i rachunków. Z resztą musimy sobie jakoś radzić" - wyjaśnia kobieta. Na życie zostaje im nieco ponad 9 zł na dzień na osobę. Ta i tysiące innych historii od 13 listopada trafiła na stronę organizacji.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie Lublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Jak wziąć udział w Szlachetnej Paczce?

Oficjalnie rozpoczęcie 21. edycji Szlachetnej Paczki odbędzie się w mediach społecznościowych w sobotę  o 18:00 - wówczas startuje transmisja live z wydarzenia. Rozmowę z wolontariuszami i ambasadorami m.in. z Jarosławem Kuźniarem czy Joanną Jabłczyńską poprowadzi Maciej Orłoś. Podczas transmisji pojawią się informacje dla osób, które po raz pierwszy włącza się w akację. Więcej o tym jak pomóc przeczytasz TUTAJ

Podczas zeszłorocznej edycji programu wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin, a wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł. W niesienie pomocy zaangażowało się ponad 420 tys. Polaków.

Pandemia koronawirusa. Tymczasowy szpital covidowy na lotnisku Pyrzowice. Katowice, 11 kwietnia 2021 Ministerstwo Zdrowia: 14 292 zakażenia koronawirusem i 266 ofiar śmiertelnych

Więcej o: