Atak w szpitalu psychiatrycznym. Pacjent uderzył pielęgniarkę siekierą

46-letni pacjent uderzył siekierą młodą pielęgniarkę - donosi serwis trojmiasto.pl. Do ataku doszło w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Nie wiadomo jak mężczyzna przemycił niebezpiecznie narzędzie na teren placówki.

Do tragedii doszło w środę 10 listopada 2021 r. ok. godz. 14. na terenie Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. 46-letni pacjent zaatakował siekierą 22-letnią pielęgniarkę. Personel szybko obezwładnił mężczyznę. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W szpitalu psychiatrycznym na Srebrzysku pacjent wbił młodej pielęgniarce siekierę w plecy. Jak mógł mieć ostre narzędzie na oddziale i kto za to odpowiada? Młoda dziewczyna była o krok od śmierci

- zrelacjonował zdarzenie czytelnik portalu zdrowie.trojmiasto.pl

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na skutek zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała trwających powyżej 7 dni. Po opatrzeniu rany kobieta opuściła placówkę medyczną

- powiedziała podinsp. Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Nie wiadomo jak pacjent wniósł niebezpieczne narzędzie na teren szpitala. To kolejna tragedia w tej placówce w ostatnim czasie. Pod koniec października podczas codziennego spaceru jeden z pacjentów odłączył się od grupy, wszedł na komin i zeskoczył. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawę prowadzą śledczy z Wrzeszcza.

Zobacz wideo W Olsztynie pijana 24-latka doprowadziła do wypadku
Więcej o: