Prokuratorzy nie chcą uczyć się u ojca Rydzyka. Prokuratura Krajowa upomina

Prokuratorzy nie chcą się uczyć w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka - informuje Radio ZET. Prokuratura Krajowa wystosowała więc upomnienie w tej sprawie.
Zobacz wideo Prof. Nałęcz o flircie PiS-u z Bąkiewiczem: To absolutnie jest sojusz i to formalny

Pismo zastępczyni prokuratora krajowego Agaty Gałuszki-Górskiej, do którego dotarło Radio ZET, nosi tytuł "Podniesienie kompetencji komunikacyjnych - szkolenie dla prokuratorów i asesorów prokuratorskich". Szkolenie realizuje Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej ojca Tadeusza Rydzyka w Toruniu. Pismo to zastępczyni prokuratora krajowego skierowała do prokuratorów regionalnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Problemy z frekwencją na szkoleniach u Rydzyka

"Realizację szkoleń utrudniają liczne rezygnacje uczestników, które nasiliły się w ciągu ostatniego miesiąca. Często następują one w tygodniu poprzedzającym szkolenie, co uniemożliwia rekrutację nowych uczestników" - napisała, jak podaje Radio ZET, Agata Gałuszka-Górska. Prosi także prokuratorów regionalnych, "aby w razie rezygnacji ze szkolenia, zapewnili udział w nim innego prokuratora i zobowiązali rezygnujących śledczych do przełożenia szkolenia na inny termin".

Uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka prowadzi szkolenia medialne na podstawie umowy z resortem sprawiedliwości. Podczas zajęć prokuratorzy i asesorzy uczeni są m.in. tego, jak zachowywać się przed kamerą. Projekt wart jest około trzech mln złotych, jednak, jak podkreśla Radio ZET, od dawna jest problem z frekwencją.

Szkoła Rydzyka otrzymała status akademii

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu powstała w 2001 roku, a jej celem ma być "służba człowiekowi" (zgodnie z informacją umieszczoną na stronie uczelni). "Dzięki umiejętnemu połączeniu, moc wiary katolickiej potęguje siłę rozumu, nadaje sens poszukiwaniu i odkrywaniu prawdy, dążeniu do dobra. Świadomość dóbr otrzymanych we wspólnocie narodowej wzbudza postawę miłości do Ojczyzny - Polski" - czytamy. Kandydaci na studentów mogą wybrać następujące kierunki: pielęgniarstwo, dziennikarstwo, politologię, informację medialną czy informatykę.

W październiku Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej otrzymała status akademii. Na uroczystości obecny był minister edukacji Przemysław Czarnek, który chwalił szkołę Tadeusza Rydzyka. 

Więcej o: