Pogoda. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami. "Widzialność poniżej 200 m"

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Synoptycy prognozują występowanie gęstych mgieł w znacznej części kraju.
Zobacz wideo Antynagroda dla Polski za matactwa węglowe. Komentuje ekspert WWF

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które wystąpią w znacznej części kraju. Możemy się ich spodziewać w nocy z czwartku na piątek, a także w piątek 12 listopada o poranku. Mgły, choć malownicze, mogą stanowić zagrożenie na drodze, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Więcej informacji ze świata i kraju zobaczysz na stronie głównej Gazeta.pl.

IMGW ostrzega przed mgłami. Gdzie ograniczona widoczność?

"Długi weekend to również czas wyjazdów, a krótszy dzień, mglista aura i lokalne spadki temperatury nad ranem do 0 st. C mogą stanowić dodatkowe utrudnienia" - ostrzegł Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w mediach społecznościowych.

Zgodnie z komunikatem synoptyków w województwach: łódzkim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim - wykluczając południową częścią regionu - oraz na północy województwa lubelskiego niebezpiecznych warunków pogodowych należy spodziewać się między godziną 22 w czwartek a godziną 11 w piątek 12 listopada. Natomiast na Lubelszczyźnie i Wielkopolsce ograniczona widoczność będzie między godziną 21 w czwartek a godziną 10. "Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność będzie wynosić miejscami poniżej 200 m" - czytamy w komunikacie na stronie IMGW. Meteorolodzy apelują do kierowców, aby ci zachowali ostrożność podczas jazdy.

Słońce (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na długi listopadowy weekend 11-14.11. Nad ranem mgły i przymrozki

Więcej o: