Ile osób wzięło udział w Marszu Niepodległości? Bąkiewicz: "150 tys. Polaków". Ratusz nie podaje statystyk

Czy frekwencja na Marszu Niepodległości dopisała? Organizatorzy poinformowali, że udział w wydarzeniu wzięło 150 tys. osób. Swoich szacunków nie podała policja, informacji dotyczących frekwencji nie zamierza podać warszawski ratusz.
Zobacz wideo Marsz Niepodległości 2021. Race na moście Poniatowskiego

Marsz Niepodległości 2021 ruszył 11 listopada o godzinie 13 z ronda Dmowskiego w Warszawie i przeszedł przez most Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego, gdzie zakończył się około godziny 16. W tym roku wydarzenie miało status uroczystości państwowej. Narodowcy szli pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż".

Janusz Kowalski na Marszu Niepodległości 2021 Marsz Niepodległości 2021. Uroczystość państwowa, ale polityków garstka

Ilu uczestników zgromadził tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie? Pierwsze informacje zaczęły napływać po godz. 15. Zgodnie z szacunkami organizatorów w pochodzie brało udział około 150 tys. osób. "150.000 Polaków na Marszu Niepodległości. Przeszliśmy bezpiecznie i spokojnie pod biało-czerwoną. Tak się świętuje niepodległość" - napisał na Twitterze organizator wydarzenia, Robert Bąkiewicz, dziękując przybyłym za obecność.

Więcej o Marszu Niepodległości przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Robert Bąkiewicz na Marszu Niepodległości 2021 w Warszawie Marsz Niepodległości. Ochrona Bąkiewicza odsunęła dziennikarza WP

Marsz Niepodległości 2021. Stołeczny ratusz nie poda, ile osób uczestniczyło w pochodzie

Swoich szacunków dotyczących liczby uczestników marszu narodowców nie podała policja. Warszawski Urząd Miasta w ogóle nie przewiduje podawać podobnych statystyk. - Nie planujemy podawać liczby uczestników. Trzeba pytać o to organizatorów - przekazała w rozmowie z Interią rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Portal zwraca uwagę, że w poprzednich latach miasto podawało takie statystyki. Co więcej, jeszcze w środę 10 listopada na Twitterze rzeczniczki pojawiła się informacja o szacowanej liczbie przybyłych na proeuropejski wiec na placu Zamkowym w Warszawie.

Więcej o: