Łuk Zwycięstwa odsłonięty w Tomaszowie Lubelskim. Pod aktem erekcyjnym podpisał się Sasin

W Tomaszowie Lubelskim został odsłonięty Łuk Zwycięstwa, mający upamiętnić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicę pobytu marszałka Józefa Piłsudskiego w tym mieście. Kilka miesięcy wcześniej pod aktem erekcyjnym podpisywał się wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Łuk stanął na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Instalacja ma sześć metrów wysokości.

Z jednej strony znalazł się napis "Cud nad Wisłą", z drugiej - "Marszałek J. Piłsudski". Na łuku umieszczono także m.in. wizerunek marszałka, a także ks. Ignacego Skorupki.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Budowa Łuku Triumfalnego przyczyni się do wzrostu świadomości mieszkańców powiatu a szczególnie dzieci i młodzieży o ważnych datach, osobach i wydarzeniach w historii naszej małej Ojczyzny" - zapewniało przed kilkoma miesiącami Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.

Zobacz wideo Marsz Niepodległości w centrum Warszawy. "Wielka Polska naszym celem"

Tomaszów Lubelski. Łuk Zwycięstwa odsłonięty

W marcu akt erekcyjny budowy łuku podpisał w Tomaszowie Lubelskim wicepremier Jacek Sasin. Przekonywał wówczas m.in., że łuk "będzie przypomniał młodemu pokoleniu o dokonaniach naszych przodków, o naszej wielkiej polskiej historii".

Tomaszów Lubelski. Powstanie łuk triumfalny. Jest podpis SasinaTomaszów Lubelski. Powstanie łuk triumfalny. Jest podpis Sasina

Na czwartkowych uroczystościach Sasin się jednak nie pojawił. List w imieniu polityka odczytał szef gabinetu politycznego Grzegorz Tchórzewski. Odczytano także list od premiera Mateusza Morawieckiego.

Jak informował Onet.pl, koszt inwestycji wyniósł ok. 200-250 tys. zł. Pieniądze pochodziły m.in. ze spółek Skarbu Państwa.

Więcej o: