Franek Broda został zatrzymany przez policję. Siostrzeniec Morawieckiego spędził noc w areszcie

Franek Broda, siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, został zatrzymany przez policję. Jak podaje Radio ZET, spędził noc w areszcie. Broda i trzej inni aktywiści rozwieszali antyfaszystowskie transparenty naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego.

Franek Broda został zatrzymany przez policję ok. 1 w nocy ze środy na czwartek razem z trzema innymi osobami - ustaliło Radio ZET. Na dachu budynku Kordegardy, znajdującej się naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego, rozwiesili transparenty antyfaszystowskie i odpalili race. 

Zobacz wideo Rosa o słowach Suskiego dot. Marszu Niepodległości: Skrajna głupota

Franek Broda spędził noc na komisariacie. "Naruszenie miru domowego"

Dość faszyzmu chowanego pod płaszczykiem patriotyzmu
Kaczyński rękoma Glińskiego finansuje faszystów Bąkiewicza

- takie hasła można było zobaczyć na rozwieszonych naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego transparentach. Policja przyjechała na miejsce po tym, jak aktywiści odpalili race i skandowali hasło: "Polska wolna od faszyzmu". 

- Mieli obiecane, że jak dobrowolnie zejdą, to zostaną tylko wylegitymowani. Oni zeszli w nocy dobrowolnie. Przetrzymywali ich. W końcu zdecydowali, że wiozą ich na "dołek" - powiedziała Radiu ZET pełnomocniczka Franka Brody Katarzyna Izydorczuk. 

Obchody Święta Niepodległości z udziałem prezydentaTrwają obchody Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]

Informację o zatrzymaniu aktywistów potwierdziła również policja. Rzecznik Komendy Rejonowej Policji 1 w Warszawie podinsp. Robert Szumiata przekazał, że prowadzone są czynności "w kierunku naruszenia miru domowego". Grozi za to grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności do roku. 

Bądź na bieżąco. Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Interwencja policji wobec Franka Brody w październiku. "Zaczęli mnie kopać, stanęli na mnie"

Franek Broda, aktywista walczący o prawa osób LGBT i siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, nie po raz pierwszy został zatrzymany przez policję. Przed miesiącem, 10 października, mężczyzna wziął udział w demonstracji w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. Aktywista użył racy, po czym został brutalnie zatrzymany przez funkcjonariuszy. 

- Policja się na mnie rzuciła, wywaliła mnie na ziemię, zgarnęli mnie na bok. Skuli, zaczęli mnie kopać, stanęli na mnie - relacjonował Broda w rozmowie z dziennikarzem Krzysztofem Boczkiem. - Boli mnie głowa. Gość mi stanął na plecach i kopnął mnie w głowę, trudno, żeby mnie nie bolała - dodał. Więcej o sprawie przeczytasz w materiale: 

Franek BrodaPolicja zatrzymała siostrzeńca Morawieckiego w trakcie przemarszu na Nowogrodzką

Więcej o: