Awantura w pociągu jadącym do Warszawy. "Grupa agresywnych osób"

Ponad godzinę opóźnienia ma pociąg TLK Małopolska, który wyjechał z Trójmiasta w stronę Warszawy. Jest w nim grupa agresywnie zachowujących się osób. Wybita została szyba - informuje RMF24. Na miejsce skierowany został patrol policji.

W pociągu TLK 53100 jadącym na trasie Gdynia Główna - Zakopane przebywa grupa agresywnie zachowujących się osób - podało RMF24. Doszło do wandalizmu i wybitna została jedna z szyb. Pociąg ma już co najmniej godzinę opóźnienia. 

- Pociąg TLK Małopolska stoi obecnie na stacji w Nowym Dworze Mazowieckim - powiedziała w rozmowie z Onetem Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity. Podkreśliła, że na miejsce oddelegowany został patrol policji.

Zobacz wideo Rosa o słowach Suskiego dot. Marszu Niepodległości: Skrajna głupota

Rzeczniczka PKP nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, czy agresywna grupa pasażerów jechała na Marsz Niepodległości.

Marsz Niepodległości w Warszawie. Policja o działaniach zabezpieczających

Dziś ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości, który będzie miał charakter państwowy. Służby od środy informują o działaniach, które podjęły w celu zabezpieczenia wydarzenia.

- Wsparcie stołecznej policji oddziałami z regionów, armatki wodne i bariery antyterrorystyczne - wymieniał rzecznik stołecznej policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Funkcjonariusz podkreśla, że liczy na spokojny przebieg tego zgromadzenia i innych wydarzeń ulicznych tego dnia.

Więcej informacji nt. przebiegu Marszu Niepodległości przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zaznaczył jednak, że policja jest przygotowana na każdy scenariusz. Zwrócił uwagę, że podczas dużych zgromadzeń w Warszawie policja zawsze ma do dyspozycji armatki wodne, ale nie zawsze jest konieczność ich użycia. - Tylko niepoważna osoba nie uwzględnia tego typu środków przymusu bezpośredniego - powiedział.

Marsz Niepodległości, 11 listopada 2018 r. Marsz Niepodległości. Organizatorzy do Słowika: Za coś takiego golili głowy

Policja podjęła środki zabezpieczające przed możliwym atakiem terrorystycznym

Policja przypomina, że już od godziny trzeciej w nocy wiele ulic jest zamkniętych lub panuje na nich zmieniona organizacja ruchu. - Policja podjęła też środki zabezpieczające przed ewentualnością ataku terrorystycznego - dodał rzecznik.

Chodzi o specjalne zapory betonowe uniemożliwiające wjechanie pojazdów w tłum, udostępnione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wiele ulic Warszawy, po których będą przechodzić marsze lub manifestacje, będzie przegrodzonych barierkami.

Największych utrudnień w ruchu ulicznym należy się spodziewać na trasie Marszu Niepodległości od Ronda 40-latka do Ronda Wiatraczna. Szczegóły trasy przemarszu opisujemy w materiale poniżej:

Marsz Niepodległości w Warszawie 2020 Marsz Niepodległości 2021. Jak i kiedy przejdzie w tym roku? [TRASA, GODZINA]

Więcej o: