Wybuch w Ścinawie. "W ciągu kilku sekund zniknęła kamienica"

W środę wieczorem w budynku wielorodzinnym w Ścinawie doszło do wybuchu gazu. Ratownicy prawdzą, czy pod gruzami znajdują się ludzie.

Jak podaje Radio Wrocław, do wybuchu doszło w kamienicy przy ulicy 1 maja 14 w miejscowości Ścinawa koło Lubina w województwie dolnośląskim. - Najpierw był huk, a potem - w ciągu kilku sekund zniknęła kamienica - mówią świadkowie tego zdarzenia.

Wybuch gazu w kamienicy w Ścinawie. Na miejsce wysłano ratowników z psami tropiącymi

Główną hipotezą przyjętą przez strażaków jest eksplozja gazu. Silny wstrząs, który towarzyszył wybuchowi, był odczuwalny w całym mieście.

- Połowy budynku już nie ma. Na miejscu trwa akcja gaśnicza, Jest pełno straży, policji i karetek pogotowia. Z tego co wiem, to pięć osób zostało opatrzonych. Być może jest ich więcej. Podobno jest też obawa, że w środku jest jeszcze jedna butla z gazem - relacjonuje jeden z mieszkańców Ścinawy w rozmowie z portalem lubin.pl. 

Więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Manifestacja w Poznaniu po śmierci 30-letniej Izy z Pszczyny"Kobieta powinna mieć wybór". Manifestacje po śmierci Izy. W sobotę kolejne [ZDJĘCIA]

Ratownicy medyczni udzielili już pomocy pięciu osobom, które w czasie wybuchu znajdowały się w pobliżu rynku w Ścinawie. Na miejscu trwa dogaszanie sąsiadującej z kamienicą posesji oraz samej kamienicy. Ponadto ratownicy przygotowują się do przeszukania gruzów, pod którymi mogą znajdować się ludzie.

Na miejsce skierowano zastęp techniczny z Legnicy oraz grupę poszukiwawczą z psami, która upewni się, że pod gruzami nie znajdują się poszkodowani. Mieszkańcy okolicznych budynków twierdzą, że kamienica była opustoszała. Na parterze budynku czasem mieli pomieszkiwać jacyś ludzie.

Więcej o: