Piotr Kraśko zakpił z oklasków w Sejmie: Siedzę przy tym stole dzięki minimalnemu udziałowi pana prezesa

We wtorek odbyło się posiedzenie Sejmu, na którym zabrakło Jarosława Kaczyńskiego. Nie przeszkadzało to politykom prawicy, by wielokrotnie składać podziękowania prezesowi PiS. Nie zabrakło również braw. Prawdopodobnie do sytuacji nawiązał w "Faktach" TVN dziennikarz TVN Piotr Kraśko, który zakpił z szefa partii rządzącej.

- Na początek chciałbym przeprosić w imieniu Jarosława Kaczyńskiego. Zmogła go choroba, a choroba nie wybiera. Zacznę od tego, że prowadzone przez niego działania w ramach komitetu bezpieczeństwa - bardzo wcześnie rozpoczęte, bo już w czerwcu, potem w lipcu i sierpniu na licznych posiedzeniach, prowadziły do podjęcia decyzji, które dziś skutkują dużo większą efektywnością naszych działań na granicy. Dziękujemy bardzo panu prezesowi! - rozpoczął swoje przemówienie Mateusz Morawiecki.

Zobacz wideo Sytuacja na granicy z Białorusią. Mateusz Morawiecki zaczyna od usprawiedliwienia Jarosława Kaczyńskiego

Piotr Kraśko nawiązał do wtorkowych braw w Sejmie

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu politycy prawicy wielokrotnie wskazywali na to, jak duży wkład ma Jarosław Kaczyński w próby rozwiązania kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Szef MSWiA Mariusz Kamiński był jedną z osób, która mówiła o wpływie prezesa PiS na "bezpieczeństwo na wschodniej granicy Polski". W trakcie przemówień posłowie Zjednoczonej Prawicy kilkukrotnie wstawali i bili brawo, a politycy opozycji nie zostawili tej sytuacji bez komentarza.

Do sytuacji tej odniósł się m.in. eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz. "Dziękują sobie. Prezesowi. Klaszczą. Wstają. Siadają. Klaszczą. I jeszcze prezesowi dziękują. I jeszcze krzyczą, że dziękują. I jeszcze prezesowi raz dziękują. I panu Prezydentowi bohaterskiemu dziękują. I jeszcze prezesowi. Dziękują" - podsumował na Twitterze Bartosz Ałukowicz.

- Tak pomyślałem, że długi ciąg wydarzeń z minimalnym udziałem pana prezesa doprowadził do tego, że siedzę przy tym stole, co zawsze tak samo mnie cieszy. I pana prezesa na pewno też cieszy. Więc ja miałbym za co dziękować prezesowi, ale my dziękujemy obywatelkom i obywatelom, widzom "Faktów". Za to, że zawsze są z nami" - powiedział, kończąc codzienny program informacyjny dziennikarz TVN Piotr Kraśko. Kraśko co prawda nie wymienił nazwiska Jarosława Kaczyńskiego, ale komentarz padł po materiale na temat wczorajszych braw i podziękowań dla prezesa PiS w Sejmie.

Więcej o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy na stronie głównej Gazeta.pl. 

Mateusz Morawiecki na granicy polsko-białoruskiejPremier na granicy. "Jest poszukiwanie słabych punktów" [ZDJĘCIA]

Opozycja: Rząd nie ma pomysłu na rozwiązanie sytuacji na granicy. "Za jakie działania Mateusz Morawiecki dziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu?"

Po wtorkowym posiedzeniu Sejmu wśród polityków zawrzało. "Politycy PiS wzywają do jedności narodowej, aby w następnym zdaniu pouczać opozycję i krzyczeć, aby nie przeszkadzała. Komitet ds. Wzajemnej Adoracji przygotował teatr. Zgodnie z mailową zasadą 'politycznego złota'" - napisała w mediach społecznościowych Kamila Gasiuk-Pihowicz. "Ja Kaczyńskiemu również już podziękuję" - dodała posłanka Magdalena Filiks.

Rzecznik prasowy rządu Piotr MullerMożliwe całkowite zamknięcie granicy z Białorusią. Co ze stanem wyjątkowym?

"Służby mundurowe działają POMIMO nieudolności rządu, a Premier Mateusz Morawiecki na sali plenarnej Sejmu dziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu za zapewnienie bezpieczeństwa. Żenadometr wywaliło poza skalę!" - napisał poseł Konfederacji Michał Urbaniak.

Więcej o: