Marsz Niepodleg這軼i 2021. Jak i kiedy przejdzie w tym roku? [TRASA, GODZINA]

Dzi, w czwartek 11 listopada obchodzimy Narodowe 安i皻o Niepodleg這軼i Polski. Ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodleg這軼i, kt鏎y b璠zie mia charakter pa雟twowy. Zobacz, jak tras b璠 przemieszcza si uczestnicy manifestacji.

Wcześniej prezydent Warszawy odebrał wydarzeniu status zgromadzenia cyklicznego, wskazując, że marsz nie odbył się w ubiegłym roku. Ze względów epidemicznych - zamiast tradycyjnego pochodu ulicami stolicy - przejechał wtedy marsz samochodowy. Następnie stołeczny ratusz odmówił organizatorom rejestracji marszu, ponieważ w międzyczasie na tradycyjnej trasie pochodu zarejestrowano inne wydarzenie. Decyzję ratusza podtrzymały sądy dwóch instancji. Mimo tego Marsz Niepodległości 2021 odbędzie się jak co roku 11 listopada.

Przeczytaj więcej informacji o Marszu Niepodległości na stronie głównej Gazeta.pl. >>>

Zobacz wideo Arłukowicz o Marszu Niepodległości: To są ludzie kierujący się złem

Marsz Niepodległości 2021 - godzina i trasa. Jaka jest trasa warszawskiego marszu? Kiedy się zacznie?

Marsz rozpocznie się w 11 listopada o godzinie 13:00 na rondzie Romana Dmowskiego w Warszawie. Uczestnicy zgromadzenia ruszą Alejami Jerozolimskimi w kierunku ronda de Gaulle'a, a następnie przejdą przez Most Księcia Józefa Poniatowskiego. Marsz zakończy się przy Stadionie Narodowym. W parku Skaryszewskim delegacje, w asyście żołnierzy Wojska Polskiego, złożą kwiaty przed popiersiem jednego z ojców Niepodległości - Ignacego Jana Paderewskiego

9 listopada szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk nadał wydarzeniu status wydarzenia o charakterze państwowym. Uzasadniając tę decyzję, Jan Józef Kasprzyk napisał, że odmówienie legalności Marszowi Niepodległości przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego było niezrozumiałe, a orzeczenia sądów podtrzymujące to stanowisko nazwał krzywdzącymi. Wskazał, że Marsz Niepodległości to wydarzenie o dużym dorobku społecznym. Powoływał się również na względy bezpieczeństwa uczestników marszu. "Każdy, kto Polsce dobrze życzy, pragnie, aby obchody Narodowego 安i皻a Niepodleg這軼i przebiegały w sposób godny, spokojny i bezpieczny" - stwierdził.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Wielkie sprzątanie stolicy przed Marszem Niepodległości 

- To rządzący odpowiadają za to, co się wydarzy na ulicach Warszawy. My współpracujemy z policją, żeby przygotować miasto do marszu, bo uważamy że w tym momencie racjonalne zachowanie jest najważniejsze. Staraliśmy się zabezpieczyć wszystkie materiały budowlane na Rondzie Dmowskiego - powiedział w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał, że usuni皻e zostaną z ulic kosze na śmieci i stojaki na rowery. - To są niebagatelne koszty - podkreślił prezydent Warszawy. 

Marsz Niepodległości, 11 listopada 2018 r.Marsz Niepodległości. Organizatorzy do Słowika: Za coś takiego golili głowy

- Mam szczerą nadzieję, że obejdzie się bez ekscesów, olbrzymia większość osób, które będą brać udział w tym wydarzeniu to osoby, które chcą po prostu uczcić 鈍i皻o Niepodleg這軼i i nie zamierzają tego na pewno robić w sposób zagrażający bezpieczeństwu. Apeluję o spokojne świętowanie! - powiedział prezydent Rafał Trzaskowski.

Wi璚ej o: