Pogoda na długi listopadowy weekend 11-14.11. Słońce i chmury na zmianę, nad ranem mgły i przymrozki

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że długi listopadowy weekend powinien być raczej pochmurny, ale całkiem ciepły, jak na połowę listopada. Najlepsza pogoda zapowiada się 11 listopada w Święto Niepodległości.

Jak podają meteorolodzy, w długi weekend listopada należy spodziewać się raczej umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Lokalnie pojawiać się będą słabe opady deszczu. Bardziej we znaki będzie dawał się jednak wiatr, który może być porywisty zwłaszcza na północy i południu kraju. Znaczne ochłodzenie odczujemy dopiero na początku następnego tygodnia.

Więcej informacji pogodowych na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle"

Prognoza pogody na Święto Niepodległości - w większości kraju słonecznie

W czwartek 11 listopada czeka nas chłodny poranek - termometry pokażą od -2 do 3 stopni Celsjusza. Dodatkowo należy spodziewać się mgieł. Później jednak, w przeważającej części kraju, będzie bardzo słonecznie. Więcej chmur i słaby deszcz zapowiadany jest tylko dla województw w północnej Polsce. Najchłodniej, do 7 stopni w ciągu dnia, będzie w województwie podlaskim, a najcieplej, do 12 stopni, na południu kraju. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany. Większe porywy wiatru tylko na wybrzeżu i Podkarpaciu.

Pogoda na piątek 12 listopada. Temperatura od 6 do 11 stopni

W piątek synoptycy prognozują więcej chmur. Na przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. W pozostałych regionach trzeba się liczyć z przelotnymi opadami deszczu. Nad ranem będzie od 0 stopni na wschodzie do 6 stopni na zachodzie i północy kraju. Później termometry pokażą już od 6 do 11 stopni. Wiatr będzie słaby - od 15 do 30 kilometrów na godzinę.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody na sobotę. Większe przejaśnienia

W sobotę 13 listopada zapowiadane są większe przejaśnienia. Deszcz pojawi się głównie w zachodnich województwach - w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. Wiatr, podobnie jak w poprzednich dniach, będzie słaby i umiarkowany. Poranek będzie chłodny i mglisty. Miejscami na wschodzie temperatura spadnie do -2 stopni, a na zachodzie będzie do maksymalnie 5 stopni. W ciągu dnia temperatura wzrośnie kolejno do 4 i 9 stopni.

Jaka pogoda w niedzielę 14 listopada?

W niedzielę mieszkańcy południowych krańców Polski, zwłaszcza zamieszkujących w okolicach Sudetów, mogą spodziewać się opadów śniegu. Na zachodzie kraju możliwy jest także deszcz. Temperatura nad ranem będzie wahać się od 1 do 4 stopni. W ciągu dnia maksymalnie od 4 do 7 stopni. We znaki da się jednak umiarkowany i porywisty wiatr. Zachmurzenie będzie duże w całym kraju.

"Po weekendzie powinniśmy zobaczyć więcej słońca, nie powinno być opadów, ale niestety prognozy wskazują na chłodzenie" - informuje w komunikacie na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Chłodne będą zwłaszcza noce i poranki. W przyszłym tygodniu temperatura może lokalnie spaść do nawet -5 stopni.

Zima (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Kiedy spadnie śnieg? "Wyż syberyjski pokaże swoją siłę"

Więcej o: