Marsz Niepodległości 2021. Organizatorzy do dziennikarza: Za coś takiego golili głowy

Osoba prowadząca oficjalny profil Stowarzyszenia Marsz Niepodległości umieściła szokujący komentarz w odpowiedzi na wpis Patryka Słowika z Wirtualnej Polski. Dziennikarz ten wyraził opinię nt. oficjalnego plakatu promującego czwartkowy Marsz Niepodległości, który ma status marszu państwowego.

Marsz Niepodległości 2021 odbędzie się w czwartek 11 listopada o godzinie 13:00 w formie "wydarzenia państwowego". We wtorek organizatorzy udostępnili w mediach społecznościowych oficjalny plakat marszu. Można na nim zobaczyć m.in. kartkę z tekstem w języku niemieckim i polskim. Całość stylizowana jest na odezwę okupacyjnych władz Warszawy z czasów II wojny światowej. Na karcie widnieje też "podpis" po niemiecku - "Oberbürgermeister (burmistrz) Tschaskovsky".

Dziennikarz komentuje plakat Marszu Niepodległości 2021. Organizatorzy: za coś takiego golili głowy

Plakat nie spodobał się wielu osobom, co zostało wyrażone w mediach społecznościowych. Jeden z negatywnych komentarzy powstał na profilu dziennikarza Wirtualnej Polski. Patryk Słowik udostępnił zdjęcie plakatu i napisał, że "to plakat reklamujący państwową uroczystość. Co za skundlenie".

Bardzo szybko na wpis dziennikarza zareagował ktoś, kto prowadzi konto Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. "Z całym szacunkiem, ale skundlenie to to, co pan robi codziennie, po wyjściu rano z domu. W tamtych czasach, za coś takiego golili głowy" - napisali organizatorzy marszu.

Zobacz wideo Arłukowicz o Marszu Niepodległości: To są ludzie kierujący się złem

Wpis ten bardzo szybko zniknął z komentarzy. W mediach społecznościowych utrwaliły się jednak zrzuty ekranu z komentarzem twórców Marszu Niepodległości. Zdjęcie wpisu udostępniany poniżej.

Komentarz Stowarzyszenia Marszu Niepodległości pod wpisem dziennikarza WP.pl.Komentarz Stowarzyszenia Marszu Niepodległości pod wpisem dziennikarza WP.pl. fot. Twitter.com

Więcej o obchodach 11 listopada w Polsce na stronie głównej Gazeta.pl.

Rafał Trzaskowski o plakacie promującym Marsz Niepodległości 2021

W środę 10 listopada do plakatu odniósł się także prezydent Warszawy. - Tu nie chodzi o moje nazwisko. Proszę zerknąć na ten plakat i zapytać na poważnie: czy to jest oficjalny plakat państwowych obchodów święta Niepodległości, w którym połowa jest napisana po niemiecku? - powiedział Rafał Trzaskowski. Dodał też, że plakat przypomina w swoim przekazie "najgorsze karty historii Polski i Warszawy, kiedy tego typu obwieszczenia informowały o śmierci warszawianek i warszawiaków".

- Jestem ciekaw, jak na to zareagują kombatanci i represjonowani, których minister przecież to reprezentuje - dodał Rafał Trzaskowski, podkreślając, że Marsz Niepodległości ma status wydarzenia państwowego, ponieważ oficjalnie organizuje je Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Więcej o: