Pożar pałacu w Korczewie. Dach i strych stoją w ogniu. "Sytuacja jeszcze nie jest opanowana"

Płonie zabytkowy pałac w Korczewie w województwie mazowieckim. Z ogniem walczy kilkadziesiąt zastępów gaśniczych. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Informacja o pożarze pałacu w Korczewie dotarła do służb około godziny 6 rano. RMF FM podaje, że na miejscu pracuje kilkadziesiąt zastępów gaśniczych. Sytuacja jest poważna. 

Zobacz wideo Strażak: Niskie pensje zagrażają bezpieczeństwu

- Pożarem objęta jest połać dachu i przestrzeń strychu nieużytkowego, ale że stropy są drewniane, lokalnie doszło do ich przepalenia i pożar przedostaje się na pierwszą kondygnację. Prowadzimy działania z każdej strony budynku. W tej chwili skrzydła boczne nie są zagrożone, nawa główna i budynek pałacu są objęte ogniem, sytuacja jeszcze nie jest opanowana - powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach Paweł Kulicki w rozmowie z Radiem dla Ciebie

Przyczyny pożaru nie są znane. Z doniesień portalu eska.pl wynika, że w jego wyniku nikt nie ucierpiał. "Akcja gaśnicza może potrwać do godzin popołudniowych" - czytamy na Facebooku Samochodów Ratowniczych.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pożar pałacu w Korczewie. Od 30 lat trwa jego renowacja

Pałac w Korczewie leży na Podlasiu Nadbużańskim niedaleko Drohiczyna. Od 30 lat trwa renowacja, której celem jest naprawa zniszczeń powstałych w czasie wojny i lat zaniedbań. W pałacu znajduje się m.in. restauracja i hotel, w których organizowane są wesela, konferencje i szkolenia.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Więcej o: