Pogoda na dziś - środa 10 listopada. Słonecznie i bezdeszczowo. Najcieplej na południowym zachodzie

Pogoda na dziś - środa 10 listopada. Tego dnia termometry pokażą kilka stopni więcej niż na początku tygodnia. Średnia temperatura w całym kraju wyniesie ok. 11 stopni. 10 listopada unikniemy również deszczu, a zza chmur w końcu wyjdzie słońce.

W ciągu ostatnich dni w Polsce gościło przeważnie duże zachmurzenie i opady deszczu. Tego dnia jednak czeka nas zdecydowanie lepsza pogoda. W prawie całym kraju będzie słonecznie - jedynie z niewielkim i przejściowym zachmurzeniem.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Prognoza pogody na 10 listopada. Gdzie tego dnia będzie najchłodniej?

Najwyższą temperaturę termometry pokażą w południowo-zachodniej części kraju. We Wrocławiu i Opolu nawet 13-14 stopni. W Katowicach zapowiada się nieco chłodniejszy dzień - do 11 stopni. W Krakowie będzie 12 stopni, a w Zakopanem 11 stopni. Niewiele chłodniej będzie także na zachodzie Polski, tam ok. 10 stopni - w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, a także w Poznaniu. W centralnej części kraju średnia temperatura wyniesie 11 stopni.

pogoda 10.11.2021pogoda 10.11.2021 Gazeta.pl

Przekop Mierzei WiślanejPrzekop Mierzei Wiślanej. Sztuczna wyspa niemal ukończona. [ZDJĘCIA]

Więcej prognoz pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najchłodniej tego dnia będzie we wschodniej części kraju. W Białej Podlaskiej i Białymstoku już tylko 8 stopni w ciągu dnia, a w Lublinie 9 stopni. Na północnym wschodzie kraju, w Suwałkach ok. 6-7 stopni. Na północy Polski temperatura nie spadnie poniżej 9 stopni: w Gdańsku 11 stopni, w Kołobrzegu 9 stopni i w Szczecinie 10 stopni.

Pogoda w środę 10 listopada. Niewielkie zachmurzenie i wiatr na południowym zachodzie

Tego dnia słonecznej pogody mogą spodziewać się prawie wszyscy mieszkańcy kraju. Największe szanse na bezchmurne niebo będą miały województwa: mazowieckie, podlaskie, podkarpackie, a także małopolskie. W pozostałej części Polski niewielkie zachmurzenie z przeważającym słońcem, z wyjątkiem woj. zachodniopomorskiego - tam w godzinach popołudniowych możliwe nieco większe zachmurzenie.

Na silne porywy wiatru tego dnia powinni uważać w szczególności turyści wybierający się w Karkonosze - tam wiatr osiągnie prędkość w porywach do 58 km/h, a w Zakopanem z kolei w porywach do 39 km/h. Na północy w Gdańsku będzie wiało w porywach do 31 km/h, natomiast w centralnej części kraju wiatr umiarkowany i ok.12km/h, a porywach do 25 km/h.

śnieg, zdjęcie ilustracyjnePogoda. Mróz i opady śniegu już w drugiej połowie listopada

Więcej o: