Pogoda. Mróz i opady śniegu już w drugiej połowie listopada. Co czeka nas jeszcze tym miesiącu?

Wszystko wskazuje na to, że już od drugiej połowy listopada mieszkańcy Polski mogą liczyć na długotrwałe przymrozki czy opady śniegu. Do tego czasu jednak opady deszczu i duże zachmurzenie przeplatać będą się ze słonecznymi dniami i temperaturą powyżej wieloletniej normy.

Mimo że pierwsze dni listopada były iście wiosenne, a temperatura w niektórych miejscach wynosiła prawie 20°C, druga połowa miesiąca przyniesie już najprawdopodobniej mrozy czy nawet opady śniegu na nizinach. 

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Jaka pogoda będzie w kraju w drugim tygodniu listopada?

W drugim tygodniu listopada średnia temperatura kraju nie powinna spaść poniżej wieloletniej normy, a momentami może nawet ją przekroczyć. Od poniedziałku 8 listopada w całej Polsce widoczne będzie duże zachmurzenie ze średnią temperaturą ok. 8 i 9°C. Wystąpić mogą również opady deszczu w centralnej i północnej części kraju. 

Więcej prognoz pogody przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Pogoda chwilowo poprawi się już w środę 10 listopada, wówczas w całej Polsce będzie słonecznie z temperaturą ok. 11 i 12°C. Od czwartku 11 listopada jednak odczuwalne będzie znów stopniowe ochłodzenie, a w niedzielę 14 listopada termometry w kraju nie przekroczą 7°C.

Druga połowa miesiąca. Ochłodzenie i opady śniegu na nizinach

Jak podaje serwis fanipogody.pl, już od drugiej połowy miesiąca do Polski dotrzeć mogą chłodne masy powietrza, które przyniosą temperaturę poniżej wieloletniej normy. Najzimniej będzie wówczas w górach, gdzie termometry wskażą nawet dwucyfrowy mróz. W pozostałej części kraju spadek temperatur również może być silnie odczuwalny.

Pierwsze opady śniegu na nizinach prawdopodobnie wystąpią już w pierwszej połowie listopada. Nie będzie to jednak wówczas zapowiedź długotrwałej zimy, a raczej krótkotrwałe opady śniegu czy śniegu z deszczem. Mróz, który utrzyma się natomiast przez dłuższy okres czasu, pojawi się w drugiej połowie miesiąca.

Więcej o: