Pogoda na dziś - poniedziałek 8 listopada. Przelotny deszcz i chmury w całej Polsce

Pogoda w pierwszy dzień nowego tygodnia. Poniedziałek zapowiada się pochmurno w całej Polsce. Pojawią się przelotne opady deszczu, a maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 10 stopni Celsjusza.

W poniedziałek 8 listopada maksymalna temperatura powietrza w całej Polsce będzie dość podobna - od 7 do 10 stopni Celsjusza. Przez większą dnia towarzyszyć będą nam chmury, zza których momentami wyjdzie słońce.

Zobacz wideo "Na COP26 jest dużo deklaracji, ale one przysłaniają to, co się dzieje za kulisami"

Pogoda na dziś - poneidziałek 8 listopada. Temperatura powietrza

Najchłodniej będzie w Katowicach, Kielcach i Suwałkach, gdzie na termometrach pojawi się maksymalnie 7 stopni Celsjusza. Odrobinkę, bo o jeden stopień będzie cieplej (8 st.) - w Białymstoku, Lublinie, Olsztynie i Zielonej Górze.

9 stopni ma być w Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Krakowie, Łodzi, Opolu, Szczecinie, Toruniu i Warszawie. Najcieplej w Poznaniu, Rzeszowie oraz Wrocławiu - tam do 10 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś. Temperatura w Polsce w poniedziałek 8 listopadaPogoda na dziś. Temperatura w Polsce w poniedziałek 8 listopada Fot.: Gazeta.pl.

Więcej pogodowych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdewastowany pomnik Józefa Piłsudskiego w KrakowieKraków. Zdewastowano pomnik Piłsudskiego. Ambasada Ukrainy wydała oświadczenie

Pogoda na poniedziałek 8 listopada. Przelotne opady w całej Polsce 

Początek nowego tygodnia zapowiada się pochmurnie praktycznie w całej Polsce. Słońce co prawda momentami wyjrzy zza chmur, ale będzie go niewiele (najwięcej w Rzeszowie). W całym kraju możliwe też przelotne opady deszczu. Wieczorem wysoko w górach może padać śnieg. 

W północnej Polsce, szczególnie nad morzem, wystąpi porywisty wiatr, który sprawi, że temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa od mierzonej przez termometry.

W poniedziałek w większej części kraju dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Jedynie na południu w ciągu dnia niekorzystne warunki poprawią się do obojętnych i ponownie pogorszą wieczorem - podaje biometeo.imgw.pl. Pogoda nie będzie sprzyjała spędzaniu czasu na zewnątrz. Przed wyjściem warto więc zaopatrzyć się w odzież, która ochroni nas przed deszczem.

Polskie flagi (zdjęce ilustracyjne)Pogoda. Jak będzie w Święto Niepodległości? Prognoza IMGW na długi weekend

Więcej o: